Sklep do wzięcia

  (bas

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Rada Miasta zdecyduje, czy najemcy placówek handlowych i usługowych będą mogli kupić na własność dzierżawione lokale.
       Maciej Miciński, radny Rady Miasta Włocławka, jest przekonany, że jego pomysł da miastu spore korzyści. - Jeśli dotychczasowi dzierżawcy wykupią lokale na własność, zaczną je remontować, dając pracę budowlańcom, zwiększając obroty w sklepach i hurtowniach z materiałami budowlanymi.
       Miasto wypięknieje
       - argumentuje radny. - Co prawda do ratusza przestanie wpływać systematycznie sporo pieniędzy z czynszów, będą jednak zyski ze sprzedaży i podatek od nieruchomości.
       Projekt uchwały, nad którym wkrótce dyskutować będą włocławscy radni, przewiduje sprzedaż lokali użytkowych, które obecnie są wynajmowane. Dzierżawcom przysługiwać będzie
       pierwszeństwo w ich kupnie
       za cenę ustaloną przez rzeczoznawcę majątkowego. Cena obejmować ma także ułamkową część gruntu.
       - Bierzemy pod uwagę sprzedaż lokali za jednorazową wpłatę, lub możliwość rozłożenia należności na dwie raty, płatne w odstępie nie dłuższym niż 12 miesięcy - wyjaśnia Józef Mazierski, zastępca prezydenta Włocławka.
       Prawa do kupienia sklepu czy punktu usługowego w drodze bezprzetargowej nie będą mieli najemcy bądź dzierżawcy zalegający z opłatami.
       Nie będzie też można kupić lokalu w budynku, który w całości wystawiono na sprzedaż. Łączna powierzchnia wynajmowanych obecnie przez miasto obiektów wynosi ponad 6650 m kw.
       Do miejskiej kasy
       wpływa około 100 tys. zł miesięcznie z tytułu najmu. Czy włocławscy handlowcy i rzemieślnicy, prowadzący działalność w lokalach należących do miasta, będą zainteresowani tą propozycją? Z przeprowadzonej przez miasto ankiety wynika, że tak, choć tylko 9 najemców spośród 54., którzy odpowiedzieli na ankietę, jest gotowych zapłacić za lokal jednorazowo. Większość wolałaby rozłożenie należności na kilkanaście lub kilkadziesiąt rat.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem