Kujawy we łzach

  Zdjęcie autora materiału

  Gazeta Pomorska

  Kujawy we łzach
  W sobotę późnym wieczorem w oknach wielu domów na Kujawach i ziemi dobrzyńskiej zapłonęły świece. Tak mieszkańcy regionu czcili pamięć Ojca Świętego.
  Kujawy we łzach
       W nocy z soboty na niedzielę na włocławskim ratuszu, gmachach instytucji i zakładów, a także wielu domach prywatnych zawisły flagi w barwach narodowych i papieskich z kirem. Odwołano wszystkie imprezy kulturalne i sportowe, zamknięto hipermar-kety. Kościoły zaczęły wypełniać się wiernymi. Na porannej mszy w Szpetalu kościół nie pomieścił wszystkich, którzy przyszli modlić się za Papieża. Podobnie było w lipnowskim kościele pod wezwaniem Wniebo-wzięcia Najświętszej Marii Panny, gdzie już o szóstej rano odprawiono pierwsze nabożeństwo. W oczekiwaniu na kolejne msze wierni gromadzili się przed kościołami.
       W diecezji włocławskiej od dziś przez cały tydzień o godz. 18.30 będą odprawiane - rozpoczynające się nieszporami - msze święte w intencji zmarłego Ojca Świętego. Główne nabożeństwo odbędzie się w środę o godz. 18.00. Każdego dnia modłom przewodniczyć będzie bp Wiesław Mering, ordynariusz diecezji.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem