Rondo dla uczniów

  (p)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego we Włocławku będzie gospodarzem finału ogólnopolskiego turnieju uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.
       Sala wychowania komunikacyjnego we włocławskim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego jest często i chętnie odwiedzana przez uczniów włoc- ławskich szkół. Nic dziwnego, została bardzo dobrze wyposażona w urządzenia multimedialne i pomoce dydaktyczne. Niebawem WORD udostępni dzieciom i młodzieży miasteczko drogowe. - Chcemy, by uczestnicy zajęć teoretycznych mogli również sprawdzić swoje umiejętności w praktyce - mówi Barbara Dombrows-ka, dyrektor WORD.
       Finał prac przy budowie miasteczka nastąpi w maju. Oprócz stałych elementów ruchu drogowego - jezdni, ronda, znaków, sygnalizacji świetlnej - w miasteczku będzie też fragment drogi gruntowej, co umożliwi sprawdzenie się w różnych warunkach.
       Jednym z powodów, dla którego podjęto decyzje o budowie miasteczka, jest organizowany przez WODR finał 28. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Odbędzie się on w dniach 25-29 maja. W zmaganiach weźmie udział prawie 200 reprezentantów szkół podstawowych i gimnazjów z 16 województw. Będą musieli sprostać nie tylko zadaniom testowym, ale także praktycznym właśnie w miasteczku drogowym.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem