Wandal na podglądzie

  Wandal na podglądzie

  (goz)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Czy w Kowalu zainstalowane zostaną kamery? Są takie plany. Ostatecznie jednak decyzję w tej sprawie podejmie Rada Miasta.
       Kowal cieszy się opinią spokojnego i bezpiecznego miasteczka. Nie znaczy to jednak, że nie dochodzi tutaj do kradzieży czy chuligańskich wybryków. Wandale zdewastowali na przykład poczekalnię na dworcu autobusowym. Ze skwerów znikają sadzonki ozdobnych krzewów. Giną wpusty uliczne i włazy żeliwne. Do miejskich koszów wsypywane są odpadki z gospodarstw domowych, a odnowione elewacje szybko pokrywają się napisami i rysunkami.
       Zdaniem burmistrza, Eugeniusza Gołembiewskiego w tym względzie bardzo pomógłby mo-nitoring. - Należałoby tylko rozważyć, czy objąć nim tylko konkretne obiekty - na przykład budynek Urzędu Miasta i szkoły, czy także ulice - podkreśla. Ten projekt ma jednak wśród mieszkańców i zwolenników, i przeciwników. - To nie miałoby nic wspólnego z inwigilacją - zapewnia burmistrz. - Kamery tylko rejestro- wałyby obraz. Dopiero, gdyby coś zdarzyło się, szukalibyśmy sprawców wykorzystując zarejestrowany obraz z kamer.
       Na razie władze Kowala starają się zorientować, co o tym projekcie sądzą m.in. organizacje pozarządowe i mieszkańcy. Ostateczna decyzja należeć jednak będzie do Rady Miasta.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem