Kucharz nad Wisłą

  BARBARA SZMEJTER

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Zespół Szkół nr 2 zostanie rozwiązany - zdecydowali radni podczas poniedziałkowej sesji. Centrum Kształcenia Ustawicznego zmieni siedzibę.
       Mimo wielu wątpliwości, włocławscy radni, większością głosów, zdecydowali o rozwiązaniu 31 sierpnia tego roku Zespołu Szkół nr 2, mieszczącego się przy ul. Ostrowskiej. Za przyjęciem tej koncepcji było 16 radnych, pięć osób prezentowało zdanie przeciwne.
       Rozwiązanie zespołu
       nie oznacza, że znikną wchodzące w jego skład szkoły: Liceum Profilowane, Technikum, 3-letnie Technikum po ZSZ, 3-letnie Technikum dla Dorosłych, Zasadnicza Szkoła Zawodowa, Policealne Studium Zawodowe i Studium dla Dorosłych. Uczniowie tych placówek staną się od 1 września uczniami Zespołu Szkół Chemicznych przy Bulwarach. Adres, nie miejsce pracy, zmienią też ich nauczyciele.
       - Podejmując taką decyzję
       
  braliśmy pod uwagę analizę kierunków kształcenia w szkołach zawodowych i możliwości lokalowe - wyjaśnia Dorota Dzięgelewska, wiceprezydent Włocławka. Zarówno Zespół Szkół nr 2, jak i Zespół Szkół Chemicznych, kształcą uczniów w zawodach potrzebnych w usługach, takich jak kucharz, piekarz, technik żywienia, fryzjer. Przeprowadzka pozwoli uczniom z Ostrowskiej na podniesienie warunków kształcenia, zaś Zespołowi Szkół Chemicznych - na pełne wykorzystanie sal lekcyjnych i pracowni.
       Więcej wątpliwości zrodził pomysł przeniesienia z ulicy Łęg-skiej do obecnej siedziby Zespołu Szkół Budowlanych przy Nowomiejskiej Centrum Kształcenia Ustawicznego. Uchwała w tej sprawie przeszła
       tylko jednym głosem
       za jej podjęciem było bowiem 9 radnych, 8 przeciw, zaś dwie osoby wstrzymały się od głosu. Ten jeden głos sprawił jednak, że uczniowie i nauczyciele CKU mogą przygotowywać się do przeprowadzki, bowiem od 1 września br. ich siedziba znajdować się będzie przy ul. Nowomiejskiej.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem