Racja nieobecnych

  BARBARA SZMEJTER

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  We wspólnotach mieszkaniowych trwają zebrania. Niezadowoleni właści- ciele mają dwa wyjścia: dogadać się z sąsiadami, albo iść do sądu.
       Jak już informowaliśmy we wspólnotach mieszkaniowych z udziałem miasta Włocławek, rozpoczęły się zebrania, które trwać będą do końca marca. W mieście działają aż 173 takie wspólnoty. Z harmonogramem tych spotkań, przygotowanym przez spółkę "Zarządca", można zapoznać się m.in.
       w dwóch Rejonach Obsługi
       Mieszkańców przy ulicach Kaliskiej 38 oraz Brzeskiej 2, gdzie zaplanowano większość zebrań.
  - Będą na nich podejmowane ważne dla mieszkańców sprawy, dlatego tak ważne jest, by uczestniczyli w nich wszyscy właściciele - przypomina Józef Mazierski, zastępca prezydenta Włocławka.
       W budynkach zarządzanych przez wspólnoty wielu niedawnych lokatorów, którzy wykupili swoje mieszkania, stało się właścicielami. Bywa, że nie wszyscy właściciele są zadowoleni z decyzji, podejmowanych przez innych. Mają dwa wyjścia - albo dojść do porozumienia z pozostałymi właścicielami, albo walczyć o swoje
       na drodze sądowej
       Możliwe jest zaskarżenie do sądu podjętej przez wspólnotę uchwały, o ile nastąpiło naruszenie zasad prawidłowego zarządzania nieruchomością lub doszło do niezgodności z przepisami. W takiej sytuacji sąd rozpatruje sprawę w trybie procesowym, zaś stronami są: osoba, która wniosła pozew oraz wspólnota.
       Zdarza się też
       że właściciele kłócą się między sobą i mają problemy z podejmowaniem uchwał, choćby w sprawie wysokości zaliczek. Wtedy zarządca wspólnoty może zwrócić się do sądu. - Najważniejsze jest jednak, by mieszkańcy interesowali się losami swych domów i po prostu bywali na zebraniach - mówi wiceprezydent, przypominając znaną maksymę, że nieobecni racji nie mają.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem