Kino na finiszu

  BARBARA SZMEJTER

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  W połowie marca zakończą się prace budowlane. Otwarcie włocławskiego "Cinema City" planowane jest na 29 kwietnia.
       "Walentynkowy" termin okazał się nierealny, prace budowlane przy realizacji największego włocławskiego kina nadal trwają. - Ich zakończenie planujemy na 15 marca, wtedy też przekażemy obiekt operatorowi, który będzie miał półtora miesiąca na jego zagospodarowanie - zamontowanie ekranów, projektorów, foteli. Otwarcie kina planowane jest na 29 kwietnia - informuje Arleta Stępkowska z firmy "Budizol".
       To właśnie "Budizol" jest inwestorem przedsięwzięcia, na które czekają nie tylko włocła-wianie, ale również mieszkańcy okolicznych miast oraz gmin. Nowe kino sieci "Cimena City" będzie dysponowało 1216. miejscami w sześciu salach projekcyjnych. Zaplanowano także nowoczesne kasy, obszerne zaplecze oraz część gastronomiczną oferującą słodycze i napoje, z colą i popcornem włącznie.
       Kino powstaje naprzeciwko dworca PKP/PKS, w pobliżu centrum handlowego "City", w którym mieszczą się m.in. sklepy "Kaufland" oraz JYSK.
       Zagospodarowania całej parceli między trasą Okrzei a ulicami Kilińskiego i Kościuszki, podjął się właśnie włocławski "Budizol", który kupił działki od miasta. Najlepsi polscy architekci pracują nad koncepcją zagospodarowania kolejnych kwartałów. Obok centrów handlowych i kina będą tu biura różnych firm, lokale gastronomiczne, parkingi i sporo zieleni.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem