Zdrowie na spółkę

  Zdrowie na spółkę

  M. GOŹDZIALSKA

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Jest szansa na uratowanie Samodzielnego Publicznego Zespołu Przychodni Specjalistycznych we Włocławku. Ciekawe plany wobec ZPS ma Miejski Zespół Opieki Zdrowotnej.
       Samodzielny Publiczny Zespół Przychodni Specjalistycznych we Włocławku znajduje się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Konieczna jest restrukturyzacja. Program uzdrowienia sytuacji w SP ZPS przygotowała pełniąca obowiązki dyrektora Agnieszka Sadowska. Czy zostanie zaakceptowany przez Radę Społeczną SP ZPS i Radę Powiatu? To okaże się
       jeszcze w tym miesiącu
       Tymczasem na ręce przewodniczącego Rady Powiatu, Ireneusza Cichockiego została złożona oferta, która daje szansę SP ZPS na wyjście z kryzysowej sytuacji.
  Ofertę złożył upoważniony przez prezydenta Włocławka Andrzej Wasielewski , prezes Miejskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej. Propozycja ta dotyczy przejęcia "specjalistyki" od SP ZPS i zawiera zaproszenie do rozmów na ten temat.
       Czy przejęcie SP ZPS to biznes dla Miejskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej? Prezes Wa-sielewski twierdzi, że to rozwiązanie byłoby
       korzystne dla mieszkańców miasta
       niekoniecznie zaś dla MZOZ. - SP ZPS w 75. procentach świadczy usługi dla mieszkańców Włocławka - podkreśla. - Krach ZPS-u dotknąłby więc w głównej mierze włocławian. Poza tym ponad 80 procent zatrudnionych w ZPS to mieszkańcy Włocławka.
       Za połączeniem SP ZPS i MZOZ przemawiają także inne względy. - Obie te placówki kopiują pewne formy działalności - mówi prezes Wasielewski. - Chodzi o diagnostykę, rehabilitację, poradnię uzależnień czy psychiatryczną. Poza tym obie zatrudniają pracowników administracyjnych.
       Ten mariaż
       mógłby więc, zdaniem szefa MZOZ, przynieść pozytywne skutki. - Już przecież świadczymy usługi dla mieszkańców powiatu w ramach nocnego ambulatorium - dodaje. W jakiej formie doszłoby do połączenia obu jednostek, to oczywiście byłoby przedmiotem negocjacji.
       Co na tę ofertę Rada Powiatu? - Czekamy m.in. na stanowisko Rady Społecznej SP ZPS w sprawie programu restrukturyzacji - mówi przewodniczący Ireneusz Cichocki. Propozycją MZOZ Rada Powiatu ma zająć się na najbliższej sesji, planowanej na koniec stycznia.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem