Widok na Południe

  M. GOŹDZIALSKA

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego we Włocławku chce wznieść blok przy Robotniczej z 68. mieszkaniami.
       Dotychczas Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego we Włocławku prowadziło inwestycje na Zazamczu. Przy ul. Promiennej wybudowało pięć bloków mieszkalnych. Ostatni został oddany do użytku w grudniu. Wprawdzie planowano przekazać go do zasiedlenia w styczniu, ale ostatecznie mieszkańcy klucze dostali jeszcze w ubiegłym roku.
       W tym budynku
       zamieszkało 55 rodzin.
  Jak poinformował nas prezes Krzysztof Szafrański, od 2000 roku, kiedy to wzniesiony został pierwszy budynek, z oferty MTBS-u skorzystało już 181 włocławian i ich rodzin. Tylko w ubiegłym roku MTBS przekazało klucze 95. lokatorom. Niestety, na placu przy ulicy Promiennej niemożliwa jest budowa kolejnych bloków.
       Wszystko wskazuje na to, że kolejny budynek mieszkalny zostanie wzniesiony przy ulicy Robotniczej. Grunt pod budowę aportem przekazało miasto. Powodzenie tej inwestycji zależeć będzie jednak o tego, czy Miejskie Towarzystwo Budownictwa Mieszkaniowego
       otrzyma kredyt
       - Warunki, jakie stawia Krajowy Fundusz Mieszkaniowy są coraz ostrzejsze - podkreśla prezes Szafrański.
       Jeśli będą pieniądze, pierwszy blok MTBS na osiedlu Południe będzie gotowy w październiku przyszłego roku. Chętnych na mieszkania z MTBS-u we Włocławku nie brakuje, choć są to lokale jedynie na wynajem i nie można ich kupić na własność.
       Ile kosztuje
       mieszkanie z MTBS? Dotychczas za 50-metrowe M trzeba było zapłacić około 28 tys. zł. To tzw. partycypacja i kaucja. Na mocy umowy, zawartej z MTBS najemca takiego mieszkania ma nieograniczone prawo do dysponowania lokalem, co oznacza, że w przypadku jego opuszczenia może wskazać kogoś z rodziny do jego zajęcia. Najemcy przysługuje także zwrot kaucji.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem