Za mała pokusa

  bas

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Właściciele prywatnych kamienic we włocławskim śródmieściu nie mają szans na dofinansowanie remontu domów przez miasto, jeśli w budynkach tych są lokale użytkowe.
       Ktoś, kto posiada prywatną kamienicę i spełnia warunki, może otrzymać z ratusza dofinansowanie kosztów remontu do 50 procent jego wartości. Problem w tym, że nie może być to więcej niż... 5 tysięcy złotych. - Miasto, które lekką rączką wyrzuca setki tysięcy złotych na jakieś chodniki czy dokumentacje niepewnych inwestycji, od nas żąda, byśmy za dziesięć tysięcy gruntownie odnowili stare domy!
       
  Przecież to żarty
       - denerwuje się jeden z właścicieli. Nie od dziś wiadomo, że koszty remontów starych domów, zwłaszcza tych, które - jak większość włocławskich kamienic - znajdują się w strefie konserwatorskiej ochrony - są znacznie wyższe niż budowanie od nowa. Niektórzy z właścicieli uznali jednak, że
       lepszy rydz, niż nic
       i skorzystali z okazji. Dzięki temu prace remontowe wykonano w budynkach przy ul. Stodól-nej 51, Świętego Antoniego 48, 3 Maja 11, Królewieckiej 23, Żabiej 9 i Świętego Antoniego 25. W jednym z nich wykonano nową instalację elektryczną, w dwóch wymieniono urządzenia wodocią-gowo-kanalizacyjne, w pozos- tałych prowadzono roboty dekarsko-blacharskie. W sumie na ten cel miasto wydało 29 tys. 700 zł.
       W tym roku
       do dyspozycji kamieniczników ma być kolejne 30 tysięcy złotych, czyli znów może "załapać się" około sześciu osób. Pod warunkiem, że spełnią przewidziane prawem kryteria, czyli nie mają w swych budynkach lokali użytkowych, dysponują za to mieszkaniami, w których żyją osoby ze skierowaniami z ratusza. - Jeśli będzie więcej chętnych, zwrócimy się do Rady Miasta o zwiększenie ilości pieniędzy na ten cel - zapewnia Józef Mazierski, wiceprezydent Włocławka.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem