Jednak dmuchają...

  PRZEMYSŁAW GRZANKA

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Za utrzymanie porządku w parku im. Henryka Sienkiewicza odpowiada firma "Gitpol". Wszystko wskazuje na to, że niezbyt solidnie.
       Jeden z naszych Czytelników zarzucił pracownikom skierniewickiej firmy "Gitpol", iż dmuchawami wpychają liście do Zgło-wiączki. 2 grudnia interweniowała, wezwana do parku, Straż Miejska. Kilka dni temu opisaliśmy całą sprawę. Cytowaliśmy również słowa Gabrieli Kucy , właścicielki firmy, która
       kategorycznie temu zaprzeczyła
       Stwierdziła, że w parku jej pracownicy dmuchaw na pewno nie używają. Po naszej publikacji urzędnicy magistraccy, wysłani na miejsce, "nakryli" robotników z "Gitpolu" właśnie na używaniu dmuchawy do sprzątania liści.
       - Rzeczywiście, do takiej sytuacja doszło i to nie pierwszy raz - potwierdza wiceprezydent Józef Mazierski . - W umowie firma zobowiązuje się do grabienia liści i wywożenia z parku. Naszym zdaniem obowiązku nie dopełnia. W tej sytuacji wiceprezydent wysłał faksem pismo do siedziby "Gitpolu" w Skierniewicach.
       - Zaprotestowałem
       
  przeciwko takim praktykom, wskazując na łamany punkt umowy - dodaje wiceprezydent. Jeśli firma nadal nie będzie respektowała ustaleń, może dojść nawet do wypowiedzenia kontraktu. Do tak radykalnego rozwiązania jednak jeszcze daleko.
       Kilka dni temu "Gitpol"... wygrał kolejny raz przetarg na utrzymanie czystości w parku im. H. Sienkiewicza. W przyszłym tygodniu miejska komisja przetargowa rozstrzygnie,
       kto zadba
       o tereny zielone. Wiceprezydent J. Mazierski przesłał komisji wszystkie materiały dotyczące sposobu, w jaki "Gitpol" wywiązuje się z obowiązków. Nie bez przyczyny. Firma bowiem stanęła również i do tego przetargu. - Członkowie komisji będą mogli wziąć pod uwagę wszystkie okoliczności - podkreśla wiceprezydent.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem