Kino na Walentynki

  BARBARA SZMEJTER

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Naprzeciwko dworca PKP/PKS trwa budowa okazałego obiektu, w którym wkrótce będzie kino na 1216 miejsc.
       "Idą jak burza" - tak komentują włocławianie zmiany zachodzące na terenie zwanym kiedyś "trójkątem bermudzkim". Pomiędzy ulicami Kilińskiego, Kościuszki i trasą Okrzei powstało już
       centrum handlowe "City"
       na 3 grudnia zapowiadane jest otwarcie nowego hipermarketu JYSK, rodem z Danii, oferującego artykuły wyposażenia wnętrz.
       Tuż obok budowany jest obiekt, w którym mieścić się będzie kino międzynarodowej sieci "Cinema City". W sześciu salach projekcyjnych będzie w sumie 1216 miejsc, zaplanowano także nowoczesne kasy, obszerne zaplecze oraz część gastronomiczną oferującą słodycze i napoje, Roman Stanisławski, właściciel "Budizolu", włocławskiej firmy realizującej całe przedsięwzięcie, ma nadzieję, że kino zostanie otwarte na Walentynki, czyli w połowie lutego przyszłego roku.
       "Budizol" kupił większość terenów w trójkącie i konsekwentnie zabudowuje kolejne działki. Najlepsi polscy architekci pracują nad koncepcją zagospodarowania kolejnych kwartałów. Obok centrów handlowych będą biura firm, lokale gastronomiczne,
       parkingi i sporo zieleni
       Warto przy okazji przypomnieć, że od 1 stycznia, za sprawą "Budizolu", do Włocławka przeniesiona zostanie siedziba przedstawicielstwa znanej niemieckiej firmy "Kampa-Polska", która wspólnie z włocławskim partnerem rozpocznie produkcję domów pod klucz, z gotowych elementów. Na pracę będzie mogło liczyć około stu włocławian.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem