Które zlikwidują?

  M. GOŹDZIALSKA

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Przedszkole nr 25 przy ul. Rajskiej nie zostanie zamknięte - taką obietnicę rodzice otrzymali od władz miasta.
       Likwidację z dniem 1 września 2005 roku Przedszkola nr 1 przy ul. Bechiego oraz Przedszkola nr 25 przy ul. Rajskiej zaleciła Komisja do Spraw Reorganizacji Sieci Szkół i Placówek, której zadaniem było wypracowanie projektu zmian w tym zakresie, uwzględniających między innymi dane demograficzne. Wskazywano jednocześnie na konieczność
       zapewnienia dzieciom
       możliwości uczęszczania do innych przedszkoli w dzielnicach Zazamcze i Śródmieście. Komisja zobowiązała także Wydział Edukacji do zapewnienia wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi tych przedszkoli miejsc pracy w innych placówkach w mieście.
       Przeciwko projektowi
       likwidacji przedszkola przy ul. Rajskiej zaprotestowali rodzice. - Jaki jest sens zamykania renomowanego przedszkola, uznawanego jeśli nie za najlepsze, to jedno z trzech najlepszych na osiedlu? - napisali do naszej redakcji, prosząc o interwencję w tej sprawie.
       Argumentowali, iż w najbliżej położonych przedszkolach przy ul. Uroczej i Radosnej nie ma wolnych miejsc, a placówki przy ul. Żwirowej, Hutniczej i Budowlanych są za daleko, by prowadzać do nich kilkuletnie dzieci.
       Jednakże po ostatnim spotkaniu przedstawicieli ratusza z rodzicami dzieci, uczęszczających do przedszkola nr 25,
       władze miasta wycofały się
       z tego projektu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że zamiast placówki przy Rajskiej może być zlikwidowane inne przedszkole na Zazamczu. Czy tak się stanie? W programie najbliższej sesji jest punkt dotyczący podjęcia uchwały o likwidacji przedszkoli przy ul. Bechiego i Rajskiej. Przewodniczący Rady Miasta, Stanisław Wawrzonkoski, nic nie wie o zmianie porządku sesji.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem