Myśleli, że to ich...

  Myśleli, że to ich...

  MAŁGORZATA GOŹDZIALSKA

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Maciej Zieliński został ponownie przewodniczącym Rady Powiatowej SLD. Do władzy powrócił także Henryk Kierzkowski.
       Zjazd powiatowy odbył się w świetlicy dworca PKS w Kowalu. Ten obiekt nieodpłatnie użyczyły delegatom władze miasta. Przed zjazdem udostępnione pomieszczenie zostało udekorowane, zamocowano m.in. transparent z napisem "IV Zjazd Powiatowy".
       Delegaci wybrali
       przewodniczącym Rady Powiatowej Macieja Zielińskiego, dyrektora "ogólniaka" w Kowalu.
  Zdobył on 40 spośród 59. głosów. Do funkcji sekretarza pretendowało dwóch kandydatów: Sławomir Kwiatkowski i wcześniej wydalony z SLD, a następnie przyjęty w szeregi tej partii Henryk Kierzkowski.
       Wygrał Henryk Kierzkowski, otrzymując 36 głosów. Kontrkandydat zyskał poparcie 24. delegatów. Podczas zjazdu dokonano także wyboru członków Rady Powiatowej i komisji rewizyjnej, a także członków Rady Wojewódzkiej, do której wszedł m.in. poza przewodniczącym Maciejem Zielińskim, także sekretarz Henryk Kierzkowski.
       Po zjeździe okazało się, że w pomieszczeniu, w którym obradowali delegaci, nie wiszą na swoim miejscu herb miasta i krzyż. - Przewodniczący Zieliński przeprosił mnie za to, tłumacząc, że krzyż i herb przeszkadzały w zamontowaniu hasła - mówi burmistrz Kowala Eugeniusz Go-łembiewski .
       - Nie wiem, kto to zrobił - wyjaśnia przewodniczący Maciej Zieliński. - Odbyło się to bez mojej wiedzy. Nas przewodniczący zapewnił jednak, że do zdjęcia herbu miasta i krzyża doszło po zjeździe i było wynikiem nieporozumienia. - Ktoś zdjął przy montażu dekoracji, bo myślał, że to nasze - dodaje.
       Od szefa powiatowej SLD otrzymaliśmy też zapewnienie, że nie było to działanie celowe , bo czasy, kiedy lewica walczyła z Kościołem już dawno minęły".
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem