Na koncie zastępcy

  MAŁGORZATA GOŹDZIALSKA

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Miesięczne wynagrodzenie wiceburmistrza Lipna wynosi ponad 6 tysięcy złotych brutto. To więcej niż zarabia wicestarosta lipnowski.
       Nie wszyscy burmistrzowie w powiatach włocławskim i lip- nowskim mają zastępców. Często stosowaną praktyką jest łączenie funkcji wiceburmistrza ze stanowiskiem sekretarza. Tak jest, na przykład, w Urzędzie Miasta i Gminy w Lubieniu Kuj., gdzie obowiązki wiceburmistrza i sekretarza pełni Halina Lubasińska. Jej miesięczne wynagrodzenie to
       3550 złotych brutto
       W ramach tej płacy Halina Lubasińska zajmuje się także gospodarką nieruchomościami na terenie miasta i gminy.
       W Urzędzie Miasta Lipno obowiązki wiceburmistrza sprawuje Stanisław Sławkowski. Wynagrodzenie wiceburmistrza to 6356 zł brutto. Nieźle zarabia także wicewójt Lipna, Andrzej Szy- chulski . Zatrudniony w Urzędzie Gminy na trzy czwarte etatu (na pół etatu pracuje w szkole) otrzymuje jako zastępca wójta pensję w wysokości 4265 zł brutto.
       Nie we wszystkich gminach
       są już powołani wicewój- towie. Niektórzy wójtowie radzą sobie bez zastępców. Na przykład Zbigniew Świderski, wójt Chrostkowa nie powołał wice- wójta. - Nie ma na to w gminie pieniędzy - mówi wójt. Jego prawą ręką jest sekretarz Ma- rianna Kwiatkowska.
       Starostowie - włocławski i lip- nowski - od początku kadencji mają zastępców. Wicestarosta włocławski Ryszard Machnow- ski , który zastąpił na stanowisku niedawno odwołaną Joannę Idczak, zarabia 6108 zł brutto. Pobory wicestarosty lipnow- skiego Krzysztofa Klimaszew- skiego to z kolei 5889 zł brutto.
       P.S. Pisząc o zarobkach wójtów, nie podałam wynagrodzenia wójta gminy Chrostkowo. Zbigniew Świder otrzymuje 3300 złotych płacy zasadniczej, dostaje ponadto 1030 złotych dodatku funkcyjnego, 866 złotych dodatku specjalnego oraz 660 złotych stażowego. Razem więc jego miesięczne pobory wynoszą 5856 złotych brutto.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem