O sobie i pracy

  (goz)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Dzisiaj w Lubrańcu otwarty zostanie Klub Pracy. W przyszłym miesiącu klub taki powstanie w Kowalu.
       Oba kluby to wspólna inicjatywa Powiatowego Urzędu Pracy oraz władz Lubrańca i Kowala. W Lubrańcu już dzisiaj taki klub zostanie otwarty w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. W Kowalu - na początku listopada. - Głównym zadaniem klubu jest integracja bezrobotnych i udzielanie pomocy w dostosowywaniu się do sytuacji na rynku pracy - wyjaśnia Jarosław Tomaszewski, kierownik referatu poradnictwa zawodowego i szkolenia bezrobotnych.
       Bezrobotni będą mogli wziąć udział w bezpłatnych zajęciach grupowych, dotyczących metod poszukiwania pracy, sposobów podwyższania kwalifikacji, możliwości zakładania własnej działalności gospodarczej. Przewidywane są także zajęcia, podczas których bezrobotni poznawać będą swoje predyspozycje, nauczą się zasad autoprezentacji, dowiedzą się, jak radzić sobie ze stresem. Tego typu warsztaty umożliwią określenie tzw. ścieżki rozwoju zawodowego. Zajęcia będą prowadzić doradcy zawodowi Powiatowego Urzędu Pracy oraz psycholog.
       Do dyspozycji bezrobotnych będzie także komputer z drukarką, wyposażony w łącze internetowe. Dzięki temu możliwe będzie zapoznanie się z ofertami pracy w całym kraju. Klub Pracy w Lubrańcu otwarty będzie codziennie od godz. 8.00 do 15.00.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem