W czatowni czatuje na ptaki i zwierzynę

  W czatowni czatuje na ptaki i zwierzynę

  Zdjęcie autora materiału
  Renata Kudeł

  Gazeta Pomorska

  Krzysztof Cieślak

  Krzysztof Cieślak ©Z archiwum KC

  Krzysztof Cieślak z Włocławka ponownie wyróżniony przez National Geografic.
  Krzysztof Cieślak

  Krzysztof Cieślak ©Z archiwum KC

  "Kruk" - zdjęcie Krzysztofa Cieślaka niedawno wyróżniono przez redakcję National Geographic. Kolejne wyróżnienie - jeszcze "gorące" - otrzymał za foto "Stroszenie". Fotografię wykonał w Czatowni Orle Pióro.

  - Z aparatem fotograficznym od kilku lat systematycznie obserwuję florę i faunę w podwłocławskich lasach i nad jeziorami: Wikaryjskim, Czarnym Łubą - mówi Krzysztof Cieślak, włocławski artysta plastyk, właściciel Studia Vena. - Dane mi było spotkać się oko w oko z rzadko spotykanymi zwierzętami. Im głębiej w las, tym jest ciekawiej. Mam zdjęcia łosi, jeleni, saren i lisów - mówi właściciel studia "Vena"

  - Wczesną wiosną można zaobserwować gody żurawi. Po kilkuletniej przerwie przyleciały błotniaki, czaple białe i żurawie - opowiada. - Na cyplu nad jeziorem Wikaryjskim pojawiły się bobry. Sfotografowałem między innymi myszołowy, sikorki, dzięcioły, dzwońce, a nawet krogulca. Prawdziwą zdobyczą jest zdjęcie orlika grubodziobego, jedyne zdjęcie w Polsce poza gniazdem. Odwiedził mnie w związku z tym fotograf Cezary Pióro, któremu do skompletowania kolekcji polskich ptaków brakuje właśnie między innymi orlika grubodziobego.

  Jakiś czas temu podczas wizyty w naszej redakcji Krzysztof Cieślak zdradził, że rośnie materiał fotograficzny wart wystawy i wydania albumu. - Materiał jest już zebrany - uściśla obecnie. - Chciałbym, żeby było to wydawnictwo na miarę takich ponadczasowych albumów, jak "Skarby Włocławka".

  Na razie pan Krzysztof skupia się jednak na poszukiwaniu sponsorów. A to nie jest w dzisiejszych czasach łatwe.

  17 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Gazety Pomorskiej

  Podgrzewany konfesjonał, silnik, który wypadł z autobusu w czasie jazdy i wiele innych nietypowych sytuacji z regionu. Niektóre z tych sytuacji z pewnością

  Nietypowe zdarzenia z regionu. Niektóre Was zaskoczą [zdjęcia]

  Link do głównego zdjęcia

  ©archiwum/nadesłane  INFO Z POLSKI 20.04.2017- przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wielkanocne przepisy

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem