MPK Włocławek - to jeszcze nie koniec zmian w rozkładach!

  MPK Włocławek - to jeszcze nie koniec zmian w rozkładach!

  Małgorzata Goździalska

  Gazeta Pomorska

  MPK Włocławek - to jeszcze nie koniec zmian w rozkładach!
  MPK jest przygotowane do wprowadzenia kolejnych zmian na liniach i uruchomienia „szóstki”. Ale na te zmiany trochę poczekamy.
  MPK Włocławek - to jeszcze nie koniec zmian w rozkładach!
  Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Włocławku konsekwentnie zmienia rozkłady jazdy. Ostatnio na liniach 4, 8 i 19. Czy będą kolejne zmiany? Przygotowywane są na liniach nr 1, 2, 12, 14, 15 i 21. Ale też planowane jest uruchomienie nowej linii - „szóstki”, która początek miałaby na ul. Wiejskiej, a kończyłaby kurs na ul. Wienieckiej przy szpitalu, czyli skomunikowałaby osiedle Południe z Zazamczem.

  Kiedy te zmiany? - Wszystko zależy od decyzji urzędu miasta, od tego, czy czy znajdą się pieniądze- wyjaśnia Damian Chełminiak z MPK.

  ZOBACZ: Wielki plebiscyt strażacki rozpoczęty! Głosuj na swoich faworytów!

  Jak się dowiedzieliśmy, zmiany te teoretycznie mogłyby wejść w życie na początku maja, ale to raczej nie będzie możliwe. Do zmian w budżecie dojdzie prawdopodobnie dopiero podczas majowej sesji. Bardziej realnym terminem wprowadzenia kolejnych zmian w rozkładach wydaje się więc początek czerwca.

  Zmiany, jakie MPK dotychczas wprowadziło, wiążą się z ponoszeniem dodatkowych kosztów. Bo efektem wprowadzenia większej ilości kursów będzie przejechanie w ciągu roku o 200 tysięcy kilometrów więcej. Czy urząd miasta znajdzie dodatkowe pieniądze? - Wszelkie zmiany w funkcjonowaniu miejskiej komunikacji w kontekście działalności Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego są akceptowane przez organizatora publicznego transportu zbiorowego, czyli w tym przypadku włocławski samorząd - odpowiada Bartłomiej Kucharczyk, rzecznik prasowy prezydenta.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wielkanocne przepisy

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem