Chciała ratować kotka. I zaczęły się kłopoty......

  Chciała ratować kotka. I zaczęły się kłopoty... Interweniowała policja

  Renata Kudeł

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Niewielki, czarny kotek znalazł tymczasowy przytulny dom u naszej Czytelniczki.

  Niewielki, czarny kotek znalazł tymczasowy przytulny dom u naszej Czytelniczki. ©Wojciech Alabrudziński

  Znaleziony w lesie kot nie został przyjęty do schroniska.
  Niewielki, czarny kotek znalazł tymczasowy przytulny dom u naszej Czytelniczki.

  Niewielki, czarny kotek znalazł tymczasowy przytulny dom u naszej Czytelniczki. ©Wojciech Alabrudziński

  - W minioną sobotę moja sąsiadka przyniosła mi do domu kota uratowanego z lasu i obronionego przed zagryzieniem przez psy - mówi włocławianka z Michelina (imię i nazwisko znane redakcji). - Ona ma już w domu kilka zwierząt, więc liczyła, że może ja się zaopiekuję. Ale mój synek ma alergię na sierść kota.

  W sobotę do południa kobieta zabrała kota do lecznicy, gdzie powiedziano jej, że zwierzak jest chory i skierowano do schroniska, gdzie powinien otrzymać pomoc. W tej wyprawie towarzyszyło jej dwoje małych dzieci, które pozostawały pod jej opieką.

  Przeczytaj koniecznie: Bydgoszcz i Toruń - miasta, które mają podobną reputację [infografika]

  - W schronisku potraktowano mnie źle - opowiada kobieta. - Okazało się, że dla kotka nie ma tu, zgodnie z jakimś wewnętrznym rozporządzeniem, miejsca. Pracownik, który otworzył mi drzwi, nie wyjaśnił mi dokładnie treści tego zarządzenia i nie odpowiedział na moje pytanie: „Co mam dalej robić z kotkiem?”.

  - Za chwilę obok mężczyzny pojawiła się kobieta, która potraktowała mnie jak intruza - relacjonuje włocławianka. - Zasłaniała się przepisami wewnętrznymi. Tymczasem moje młodsze dziecko zaczęło płakać w aucie, sytuacja stała się nerwowa. Gdy stwierdziłam, że muszę tu kotka zostawić, kobieta powiedziała do pracownika schroniska, żeby spisał moje numery rejestracyjne i zadzwonił po policję, gdyż porzucam zwierzę. Jak tak można?!

  W tej sytuacji to włocławianka wezwała sama straż miejską i policję. Niestety, funkcjonariusze nie byli w stanie pomóc. Poinformowali jedynie, o jakie przepisy wewnętrzne chodzi - głównie ten o nieprzyjmowaniu zwierząt z powodu braku miejsc. Takiego miejsca chorej kotce nie mogło także zaoferować włocławskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Mają zbyt wiele podopiecznych! Kotkę - za darmo - zbadała i leki przepisała lekarka weterynarz z przychodni przy ul. Broniewskiego.

  Kotka trafiła na kilka dni do przyjaznego domu. Ale tylko na kilka dni. - Czułam się bezradna pod drzwiami schroniska - mówi nasza Czytelniczka.

  INFO Z POLSKI - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju - 13 lipca 2017.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Wszystkie komentarze (2) forum.pomorska.pl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Grill z Pomorską

   Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

   Gry On Line - Zagraj Reklama