Tuchola. Nauczyciele docenieni

  Tuchola. Nauczyciele docenieni

  Ramona Wieczorek ramona.wieczorek@pomorska.pl tel. 52 396 69 32

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Nagrodzeni nauczyciele

  Nagrodzeni nauczyciele ©Fot. Józef Basta

  Niektórzy z nich rozpoczynali prace jeszcze w latach 70. Inni mają stosunkowo niewielki staż, ale zdążyli już pokazać, że świetnie dogadują się z wychowankami. Nauczyciele szkół gminnych odebrali nagrody i odznaczenia.
  Nagrodzeni nauczyciele

  Nagrodzeni nauczyciele ©Fot. Józef Basta

  Najbardziej prestiżowe wyróżnienie - nagrodę Ministra Edukacji Narodowej - odebrała Ewa Kłosowska, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 3. Otrzymała też złoty medal za długoletnią służbę. Jej staż pracy jest rzeczywiście imponujący - uczy już od 35 lat. Dwanaście lat temu usiadła w fotelu dyrektora. - Pierwszego dnia, kiedy usiadłam za biurkiem, pomyślałam: co ja tutaj robię - śmieje się Kłosowska.

  Wcześniej była wicedyrektorką szkoły. Jak sama mówi, na początku nie było łatwo, bo obowiązki dyrektorskie różnią się od nauczycielskich. Teraz jednak można o niej powiedzieć, że jest odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu.

  Nagrody kuratora i burmistrza

  Cztery osoby otrzymały nagrody kuratora oświaty: Krystyna Kozłowska-Radtke - dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 5 w Tucholi, Barbara Drewczyńska - dyrektorka podstawówki w Kiełpinie, Irena Szwankowska - dyrektorka szkoły w Raciążu i Roman Tyrański - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Tucholi.

  - Pierwszy raz się zdarzyło, żeby wszystkie zaproponowane przez nas osoby dostały takie wyróżnienie z kuratorium - mówi burmistrz Tadeusz Kowalski.

  On również przyznał nagrody pedagogom. Otrzymało je siedem osób: Bogusława Tecław - dyrektorka podstawówki w Legbądzie, Waldemar Wiśniewski - dyrektor Gimnazjum nr 2 w Stobnie, Donata Świerczyńska - wicedyrektorka Szkoły Podstawowej nr 3 w Tucholi, Urszula Rezmer - nauczycielka w Gimnazjum nr 1, Leszek Nurczyński - dyrektor Gimnazjum nr 1 i Hanna Oller - nauczycielka w Szkoły Podstawowej nr 1. Nagroda trafiła również do Marzeny Gumińskej, dyrektorki Przedszkola nr 1, która choć staż dyrektorski ma niewielki, zdążyła już zyskać sympatię maluchów i rodziców oraz udowodnić, że ma ciekawe pomysły.

  Medale za długoletnią służbę

  Srebrny medal za długoletnią służbę dostały Krystyna Kozłowska-Radtke, Grażyna Milczewska - nauczycielka z "piątki" oraz Dorota Szulc, nauczycielka z "trójki".
  Brązowy medal za długoletnią służbę trafił do Małgorzaty Borkowskiej, nauczycielki z "piątki", i Tomasza Borkowskiego, nauczyciela z "trójki".

  Wręczono również medale Komisji Edukacji Narodowej. Otrzymali je: Alicja Górecka - dyrektorka podstawówki w Stobnie, Donata Świerczyńska, Barbara Drewczyńska, Irena Szwankowka, Urszula Wegner - dyrektorka Przedszkola nr 2, Roman Tyrański, Waldemar Wiśniewski, Hanna Oller, Hanna Pałczyńska i Jolanta Fierek - nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Urszula Rezmer, Hanna Kłosowska i Maria Pawłowska-Holc - nauczycielki w Gimnazjum nr 1.

  Kup prenumeratę cyfrową Gazety Pomorskiej i otrzymaj:

  • dostęp do wszystkich treści Gazety Pomorskiej
  • codzienne e-wydanie Gazety Pomorskiej
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia
  • co tydzień nowy numer ekstramagazyn.pl

  Komentarze (6)

  Wszystkie komentarze (6) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Grilluj z Pomorską