Wójt nie wie, ile będzie zarabiać

  Wójt nie wie, ile będzie zarabiać

  Anna Klaman

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Dzisiejsza sesja w Kęsowie będzie miała roboczy charakter. Radni zdecydują, ile będzie zarabiał wójt Radosław Januszewski.

  Radni zdecydują o podatku rolnym, od nieruchomości, środków transportowych, posiadania psów, podatku leśnym i opłacie targowej. Będzie zmieniony tegoroczny budżet gminy.


  W planach jest też podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia wójta. Jaka to ma być kwota, zapytaliśmy samego zainteresowanego. - Nie wiem dokładnie, nie interesowałem się - powiedział "Pomorskiej" wójt Radosław Januszewski. - O ile wiem, to przewodniczący Rady proponuje około pięciu tysięcy złotych brutto. Mniej niż poprzedni wójt, bo mam mniejszy staż.


  W planach na dzisiejszej sesji wójt miał poinformować o planach dotyczących obsady stanowisk zastępcy wójta, sekretarza i skarbnika Gminy oraz kierowników gminnych jednostek organizacyjnych. - Przewodniczący zmienił decyzję, informację na ten temat przestawię na kolejnej sesji - mówi Januszewski. - Skoro nie poinformuję jutro radnych, to i gazecie nic na razie nie zdradzę.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem