Odwołanie w terminie

  Odwołanie w terminie

  Barbara Zybajło

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Samorządowe Kolegium Odwoławcze ponownie zajmie się odwołaniem od decyzji lokalizacyjnej szpitala tucholskiego w Pile.

  Zdecydował o tym Sąd Administracyjny. Sprawa ewentualnej budowy szpitala w Pile w gminie Gostycyn jednych cieszyła, innym postawiła włosy na głowie, bo zbudowali domy w miejscu, gdzie nie przewidywano takich inwestycji. Później mieszkańcy zorientowali się, że przyszły szpital, a także ich domy, stać mogą na terenach pogórniczych, bo w Pile wydobywano przed wojną węgiel.


  - Złożyliśmy w gminie odwołanie od decyzji i prośbę o konsultacje w Urzędzie Górniczym i geodezji - przypominają przedstawiciele stowarzyszenia "Buko" z Piły. - Zgodnie z prawem wójt powinien skierować dokumenty do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, ale odpisał nam, że decyzja o lokalizacji, jego zdaniem, nie wymaga takich uzgodnień.


  "Buko" zwróciło się ze skargą do wojewody, który stwierdził, że sam przekaże pismo do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. To z kolei oświadczyło, że minął już termin składania takich dokumentów.


  "Buko" nie dało jednak za wygraną i sprawa powędrowała do Sądu Administracyjnego, który uznał, że odwołanie "Buko" jest wniesione w terminie. - W wyroku określa też działania wójta i SKO jako niezgodne z kodeksem postępowania administracyjnego i godzące w dobre imię urzędów administracji samorządowej - dodają członkowie "Buko". - Skoro Sąd Administracyjny cofnął decyzję SKO, nasza skarga będzie rozpatrywana.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem