Starosta jednym głosem

  Starosta jednym głosem

  Barbara Zybajło

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Choć Porozumienie Powiatowe i Porozumienie Powiatowe 2006 mają łącznie osiem mandatów, jednego głosu zabrakło, aby rządzić samodzielnie. A koalicyjny tort już podzielono.

  Choć głośno mówiło się, że starostą ponownie zostanie Andrzej Wegner, koalicja "Razem dla Powiatu" nie zostawia złudzeń, bo nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że to stanowisko przeznaczono raczej dla członka PIS.


  Dogadali się


  Radni z list: Prawo i Sprawiedliwość, Platforma Obywatelska, Tucholskie Forum Wyborcze - Inicjatywa, PSL i Samoobrony utworzyli "Blok dla powiatu". - Chcemy sprawnie wypełniać odpowiedzialne obowiązki wynikające z powierzonych mandatów i jesteśmy otwarci na przyjęcie do Porozumienia radnych z pozostałych ugrupowań - deklaruje Wojciech Kroplewski, jeden z liderów PIS, który nie chciał zdradzić, kogo "Blok dla powiatu" widzi na stanowisku starosty. - Będzie to ktoś z kręgu PIS lub PO - mówił.


  A przecież wśród radnych PIS są dwie osoby z dużym samorządowym doświadczeniem - szefowa Przedsiębiorstwa Komunalnego Małgorzata Oller i Piotr Broszkiewicz, który był już wicestarostą. Czy odchodzący na emeryturę burmistrz Edmund Kowalski zajmie miejsce Małgorzaty Oller w PK? Na razie to tylko spekulacje.


  Złośliwa historia


  Jak zawsze języczkiem u wagi ponownie okazał się PSL i Tadeusz Zaborowski, a plotka głosi, że zostanie wicestarostą. Historia nie tylko jest złośliwa, ale lubi się powtarzać. Przypomnijmy, cztery lata temu zwycięzyła prawica, ale rządy objęła lewica. Teraz blok starosty miał większość, ale wszystko wskazuje na to, że Andrzej Wegner starostą nie będzie.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem