Powiat tucholski podzielił pieniądze na zadania publiczne -...

  Powiat tucholski podzielił pieniądze na zadania publiczne - 13 tys. 500 zł

  Janina Waszczuk

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Inscenizacja historyczna na poligonie rakietowym „Heidekraut” w Wierzchucinie przyciąga mnóstwo widzów.

  Inscenizacja historyczna na poligonie rakietowym „Heidekraut” w Wierzchucinie przyciąga mnóstwo widzów. ©Janina Waszczuk

  Zarząd powiatu tucholskiego uchwałą rozstrzygnął otwarty konkurs dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.
  Inscenizacja historyczna na poligonie rakietowym „Heidekraut” w Wierzchucinie przyciąga mnóstwo widzów.

  Inscenizacja historyczna na poligonie rakietowym „Heidekraut” w Wierzchucinie przyciąga mnóstwo widzów. ©Janina Waszczuk

  Decyzję zarząd podjął na podstawie rekomendacji komisji konkursowej, w skład której oprócz pracownika merytorycznego starostwa wchodzili przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz rady powiatu. - Powiat przeznaczył 15 tys. zł na dofinansowanie dwudziestu wniosków, jednak nie wszystkie spełniały wymogi regulaminu - informuje Karol Gutsze, naczelnik z wydziału rozwoju lokalnego i funduszy europejskich. - Dodatkowo pod uwagę zarząd wziął zapisy regulaminu określające minimum punktowe wymagane do otrzymania dotacji, opierając się przy tym o punktację ustaloną przez komisję.

  Dofinansowanie jest przyznane na imprezy cykliczne, które wyrobiły sobie markę i wszyscy je dobrze znamy, ale i na te mniej znane. Jednak jednym z warunków przyznania pieniędzy na dany projekt było to, że powinien mieć zasięg powiatowy. - Chociaż bardzo byśmy chcieli, nie dostały dotacji te pomysły, które miały tylko zasięg sołecki, inny jest zapis i wymóg. Komisja oceniająca projekty nie skupiała się na tym, kto pisał projekt, a oceniała sam wniosek. I na przykład bardzo mi przykro, ale Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Specjalnej Troski, mimo że jest znane w regionie nie dostanie dofinansowania, bo jego wnioski nie spełniały kryteriów - tłumaczy Gutsze. - Patrzyliśmy też na to, że projekty powinny być związane z kulturą, jak sama nazwa mówi.

  Najlepsze szlaki rowerowe w naszym regionie [zdjęcia]

  Koordynujący prace Karol Gutsze ze starostwa zapewnia, że komisja bardzo starannie przejrzała wszystkie wnioski i są one bardzo ciekawe, jednak oceniała je pod względem, aby spełniały zapisy regulaminu.

  Na posiedzeniu przedyskutowano także sformułowane przez komisję konkursową uwagi zgłoszone do konkursu na przyszły rok.

  Na 27 złożonych wniosków do dofinansowania przeznaczonych zostało 18, wszystkie w pełnej wnioskowanej wysokości.


  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wielkanocne przepisy

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem