Gazeta Pomorska

Pożar w restauracji "Chleb i Wino" w Toruniu [zdjęcia]

Tuż przed godziną 11 w restauracji "Chleb i Wino" na Rynku Staromiejskim wybuchł pożar. Ogień pojawił się w kuchni, w kanale wentylacyjnym.

Grzegorz Olkowski

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/21] Następne

Pożar w restauracji "Chleb i Wino" w Toruniu

Tuż przed godziną 11 w restauracji "Chleb i Wino" na Rynku Staromiejskim wybuchł pożar. Ogień pojawił się w kuchni, w kanale wentylacyjnym. Na miejscu pracowało 7 zastępów straży pożarnej.

Z zadymionych pomieszczeń wyprowadzono jedną osobę, która jest pod opieką służb medycznych. Jak nas poinformowały z jej stanem zdrowia jest wszystko w porządku. Strażacy cały czas szukają źródła ognia.

- Z przykrością informujemy, że nasza restauracja w dniu dzisiejszym będzie nieczynna - czytamy na fanpage'u restauracji. - Jednocześnie musimy odwołać wszystkie dzisiejsze rezerwacje. Za wszelkie niedogodności bardzo przepraszamy. W sprawie kolejnych dni będziemy Państwa informować na naszym fanpage'u.

- Około godziny 11 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze przy ulicy Rynek Staromiejski 22. Pożar rozprzestrzeniający się w części parterowej budynku, gdzie znajduje się część restauracyjna. W obrębie grilla i jego systemu wentylacji nastąpiło silne zadymienie. Przy okazji została zadymiona również część apartamentowa na pierwszym piętrze tego budynku. Tam musieliśmy ewakuować jedną osobę. Pożar gasiło siedem zastępów straży pożarnej. Obecnie sytuacja jest opanowana. W tej chwili trwa także zabezpieczanie pogorzeliska oraz ewentualne sprawdzanie kamerą termowizyjną gdzie może rozprzestrzeniać się ewentualny pożar – mówił brygadier Andrzej Seroczyński oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.

Autor: mf


INFO Z POLSKI - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju - 20 kwietnia 2017.

Polecamy