Porozmawiajmy o targowisku w lewobrzeżnym Toruniu

  Porozmawiajmy o targowisku w lewobrzeżnym Toruniu

  WG

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  W Toruniu dużą popularnością się targowisko przy Szosie Chełmińskiej

  W Toruniu dużą popularnością się targowisko przy Szosie Chełmińskiej ©Lech Kamiński

  Ruszają konsultacje społeczne na temat lokalizacji i wyglądu targu na lewym brzegu Wisły. Magistrat przedstawił pięć propozycji, teraz czeka na opinie mieszkańców.
  W Toruniu dużą popularnością się targowisko przy Szosie Chełmińskiej

  W Toruniu dużą popularnością się targowisko przy Szosie Chełmińskiej ©Lech Kamiński

  Urzędnicy zaproponowali 5 lokalizacji targowiska www.torun.pl

  Urzędnicy zaproponowali 5 lokalizacji targowiska
  (fot. www.torun.pl)

  O tym, że w lewobrzeżnym Toruniu mogłoby powstać targowisko, mówi się już półtora roku.

  Czytaj także: Na Stawkach też chcemy mieć bazar

  Teraz nadszedł czas na konkrety.
  Urząd miasta właśnie rozpoczął konsultacje społeczne w sprawie lokalizacji i kształtu targu. Potrwają one do 28 września. Urzędnicy zaproponowali pięć lokalizacji: przy Łódzkiej, Poznańskiej (przy Polmozbycie), pomiędzy Drzymały, Okólną i Jabłońskiego, przy rondzie Jacka Kuronia i Okólnej, a także Podgórskiej. Z dokładnym opisem tych miejsc można zapoznać się na stronie internetowej magistratu: www.torun.pl. Jest tam dostępna także mapa.

  - Do przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na targowiskach trafiły ankiety - mówi Robert Małecki, szef magistrackiego wydziału komunikacji społecznej i informacji. Do tej pory odpowiedziało na nie ok. 60 osób.

  Jak będą przebiegać konsultacje? Do 28 września można przesyłać swoje uwagi drogą elektroniczną. Wystarczy ze strony www.konsultacje.torun.pl pobrać i wypełnić formularz, a następni odesłać na adres e-mail: konsultacje@um.torun.pl. Można go dostarczyć pocztą tradycyjną i osobiście do wydziału komunikacji społecznej i informacji, który mieści się przy Wałach gen. Sikorskiego.

  W planach są też spotkania konsultacyjne dla przedsiębiorców i mieszkańców. Pierwsze z nich zaplanowano w czwartek w Centrum Targowym Park. O godz. 18 spotkają się tam przedsiębiorcy. 18 i 19 września swoje opinie będą mogli zgłaszać mieszkańcy. Spotkania odbędą się kolejno: w Domu Muz przy ul. Poznańskiej (dla Podgórza i Stawek) i Szkole Podstawowej nr 17 przy ul. Rudackiej 26-32 (dla Rudaka i Czerniewic). Początek zebrań o godz. 18.


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Gminy w Kujawsko-Pomorskiem