Toruń. Mieszkańcy Stawek pokłócili się o węzeł Kluczyki

  Toruń. Mieszkańcy Stawek pokłócili się o węzeł Kluczyki

  (WG)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Mieszkańcy Stawek pokłócili się o węzeł Kluczyki

  Mieszkańcy Stawek pokłócili się o węzeł Kluczyki ©fot. Lech Kamiński

  Wczorajsze konsultacje dotyczące budowy węzła Kluczyki, dzięki któremu lewobrzeżny Toruń zyska połączenie autostradą A1, nie przyniosły rozstrzygnięcia. Zamiast potyczki między mieszkańcami a urzędnikami doszło do bitwy mieszkańców z mieszkańcami z różnych części osiedla.
  Mieszkańcy Stawek pokłócili się o węzeł Kluczyki

  Mieszkańcy Stawek pokłócili się o węzeł Kluczyki ©fot. Lech Kamiński


  Poszło o lokalizację węzła. - Nie chcemy tranzytu na osiedlowych ulicach - mówi szef Stowarzyszenia Stawki Olgierd Kędzierski, który jest przeciw węzłowi Kluczyki.

  Stowarzyszenie zebrało tysiąc podpisów pod protestem. Proponuje by węzeł powstał bardziej na wschód - w pobliżu osiedla Stawki Piaski. A to nie podoba się mieszkańcom tej okolicy. Mają 250 podpisów za budową węzła Kluczyki. Argumenty są podobne. - Nasze osiedle stanie się enklawą hałasu - mówi Ireneusz Woźniak, szef rady okręgu Stawki.

  Czy da się rozwiązać węzeł gordyjski na Stawkach? Miasto ma w planach budowę dwóch węzłów na poligonówce. Problem w tym, który powstanie pierwszy. Wszystko wskazuje, że czeka nas kolejna tura konsultacji. Trasa łącząca tę część miasta z poligonówką i autostradą A1 ma powstać w 2014 r.

  Więcej na ten temat przeczytasz w papierowym wydaniu "Gazety Pomorskiej" w piątek (18.02.2011).


  Czytaj e-wydanie »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Załączniki (2)

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Wszystkie komentarze (6) forum.pomorska.pl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Gminy w Kujawsko-Pomorskiem