Będzie debata z radnymi o przyszłości lewobrzeżnego Torunia

  Będzie debata z radnymi o przyszłości lewobrzeżnego Torunia

  (WG)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  sprzeciwia się m.in. budowie węzła Kluczyki

  sprzeciwia się m.in. budowie węzła Kluczyki ©źródło: stawki.org

  Stowarzyszenie Stawki organizuje debatę z radnymi z lewobrzeżnego Torunia. Dyskusja będzie poświęcona m.in. budowie tymczasowego mostu, węzła Stawki oraz liceum.
  sprzeciwia się m.in. budowie węzła Kluczyki

  sprzeciwia się m.in. budowie węzła Kluczyki ©źródło: stawki.org

  Spotkanie rozpocznie się w środę o godz. 18.30 w sali na pierwszym piętrze Wyższej Szkoły Kultury Hebrajskiej przy ul. Poznańskiej. Organizuje je niedawno założona organizacja - Stowarzyszenie Stawki.

  Zaprosili radnych z okręgu nr 1

  - Impulsem do jego powołania były głównie problemy infrastrukturalne osiedla - podkreśla Olgierd Kędzierski, prezes organizacji. - Ma ono kłopoty, które charakteryzują wszystkie osiedla wokół śródmieścia, a do tego dochodzą jeszcze komplikacje występujące w całej lewobrzeżnej części Torunia.

  Na debatę zostali zaproszeni rajcy wybrani w okręgu nr 1 obejmującym osiedla: Stawki, Podgórz, Czerniewice i Rudak.
  Należą do nich Bartłomiej Jóźwiak i Maciej Cichowicz (PO), Danuta Zając i Sławomir Kruszkowski (Czas Gospodarzy), a także Zbigniew Ernest i Michał Jakubaszek (PiS). Uczestnicy będą rozmawiać m.in. o budowie mostu tymczasowego, węźle Stawki na drodze ekspresowej S10, infrastrukturze drogowej i sportowej w tej części miasta oraz utworzeniu szkoły ponadgimnazjalnej.

  Lewobrzeżny Toruń traktowany po macoszemu?

  - Mieszkańcy Stawek Południowych na pewno będą pytać, dlaczego na tym obszarze nie powstała jeszcze sieć kanalizacyjna - mówi Kędzierski. - To nie przypadek, że pierwsze spotkanie po wyborach samorządowych odbywa się po lewej stronie Wisły. Mieszkańcy tej części grodu Kopernika czują, że są traktowani po macoszemu. Drogi są w fatalnym stanie, a nowe rozwiązania nie są z nami konsultowane - tak było np. z węzłem Kluczyki. Wiem, że na Podgórzu chcą zorganizować podobną dyskusję. Może będą one cykliczne?

  Debaty z toruńskimi radnymi z każdego z czterech okręgów wyborczych w Toruniu zamierza także przeprowadzić redakcja miejskiego portalu społecznościowego orbiToruń. Cykl spotkań rozpocznie się na początku przyszłego roku.
  Udostępnij
  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Gminy w Kujawsko-Pomorskiem