Konkurs za konkursem

  Konkurs za konkursem

  Waldemar Pankowski

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Od wczoraj Marek Smoczyk, dotychczasowy dyrektor wydziału świadczeń rodzinnych nie pracuje już w magistracie. Właśnie został dyrektorem generalnym Urzędu Marszałkowskiego.

  Na razie wydziałem kieruje Aleksandra Karasiewicz, kierownik referatu mieszkaniowego. Jednak jak zapowiada Lech Borowski, sekretarz miasta, wkrótce zostanie ogłoszony konkurs na wakujące stanowisko dyrektora.


  Dyrektor Pietrucień


  Nie będzie natomiast konkursu na dyrektora wydziału rozwoju i projektów europejskich Urzędu Miasta. Do czasu wyboru stanowisko to piastował obecny marszałek województwa Piotr Całbecki.


  Wczoraj prezydent Michał Zaleski wręczył nominację nowemu dyrektorowi wydziału. Został nim Rafał Pietrucień, zastępca Całbeckiego.


  Pietrucień jest torunianinem, ma 39 lat. Ukończył geografię oraz studia specjalne w zakresie zarządzania na UMK oraz studia podyplomowe w zakresie urbanistyki i gospodarki przestrzennej na Politechnice Gdańskiej.


  Zanim w 1992 r. trafił do Urzędu Miasta uczył geografii. W toruńskim magistracie zatrudniony był w wydziale architektury, później w biurze rozwoju oraz wydziale rozwoju i projektów europejskich. W sierpniu 2006 r. został zastępcą dyrektora wydziału. W swojej pracy odpowiadał m.in. za koordynację projektów infrastrukturalnych, brał udział w pracach Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej jako przedstawiciel prezydenta.


  Rafał Pietrucień jest żonaty, ma 16-letnią córkę


  W architekturze też konkurs


  Zmiana, z końcem stycznia, nastąpi też na stanowisku dyrektora wydziału architektury.


  Anna Rembowicz-Dziekciowska, która już wcześniej chciała zrezygnować z pracy w Toruniu (mieszka w Bydgoszczy) tym razem odchodzi już nieodwołalnie.


  Także w tym przypadku nowy dyrektor zostanie wybrany w drodze konkursu.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem