Wpuszczą sąd w kanał?

  Wpuszczą sąd w kanał?

  (luk)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Podwórko sąsiada Smolińskich. Rozładunek drewna do kominka...?

  Podwórko sąsiada Smolińskich. Rozładunek drewna do kominka...? ©archiwum

  Wczoraj w Sądzie Rejonowym w Toruniu, odbyło się przesłuchanie wstępne w sprawie zwaśnionych sasiadów. Zdaniem adwokata pozwanego, spór wynika z różnic światopoglądowych.
  Podwórko sąsiada Smolińskich. Rozładunek drewna do kominka...?

  Podwórko sąsiada Smolińskich. Rozładunek drewna do kominka...? ©archiwum

  Na rozprawę stawili się państwo Smolińscy. Pozwany Stanisław Rybacki nie przyszedł. Pojawił się za to jego pełnomocnik, który przedstawił odpowiedź na pozew Zofii i Zbigniewa Smolińskich, skarżących się na uciążliwego sąsiada.


  Adwokat reprezentujący interesy Rybackiego, stwierdza, że pomiędzy sąsiadami "istnieje spór, który swoje podłoże czerpie z odmiennych charakterologicznie światopogladowo postaw. Negatywna postawa Państwa Smolińskich w okresie ostatniego roku, przybrała na sile i obecnie nosi znamiona szykany".


  - To bzdura - stwierdza Zofia Smolińska. - Jeśli ktokolwiek jest tu szykanowany, to my. To przecież nam grożono pobiciem. Z resztą zgłosiliśmy to policję.


  W odpowiedzi na pozew państwa Smolińskich czytamy również, że "pozwani na swojej nieruchomości nie prowadzą działalności gospodarczej. Zdarza się natomiast, że Stanisław Rybacki, podjeżdża do swej nieruchomości w celu załatwienia spraw rodzinnych i bytowych".


  Zdaniem adwokata, na ich nieruchomości nie znajduje się również żaden kanał do naprawy samochodów ciężarowych. Nakaz zaprzestania wykorzystywania nieruchomości do parkowania na niej samochodów ciężarowych, ich naprawy i przeładunku drewna jest zdaniem pozwanych bezpodstawny. Wobec takich żądań doszłoby do sytuacji, w której państwo Rybaccy nie mogliby przewozić nawet drewna kominkowego. Adwokat stwierdza, że po stronie pozwanych nie ma jakiegokolwiek elementu bezprawności. Co zdecyduje sąd?


  Do sprawy wrócimy.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem