Teraz franciszkanie

  Teraz franciszkanie

  Joanna Podogrodzka, Kamil Bębnista

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W klasztorze franciszkanów na ulicy Poznańskiej 49 działa Duszpasterstwo Akademickie, drugie po prowadzonym od wielu lat przez jezuitów.

  Inicjatorem powstania duszpasterstwa był proboszcz parafii ojciec dr Maksymin M. Tandek, natomiast opiekunem został. Leonard P. Bielecki. W każdy wtorek o godzinie 18.30 odbywają się spotkania duszpasterstwa przeznaczone dla studentów i młodzieży maturalnej. Rozpoczynają się one mszą świętą, po której mają miejsce zebrania w salce nad wejściem do kościoła. Dla studentów przeznaczone są również niedzielne msze święte o godzinie 18.30.


  - W skład Duszpasterstwa Akademickiego wchodzą młodzi chrześcijanie, którzy rozwijając swój poziom intelektualny, chcą prawidłowo formować swoje sumienie, chrześcijańską duchowość - mówi ojciec Leonard.


  Ojciec Leonard to człowiek, który o trudnych sprawach potrafi mówić w sposób przystępny, nierzadko z poczuciem humoru. Swoje wykłady ilustruje barwnymi przykładami wziętymi prosto z życia. Niekiedy kontrowersyjne pytania są dla niego wyzwaniami, ale żadne z nich nie pozostaje bez odpowiedzi. Na spotkaniach tych nie ma tematów tabu. Uczestnicy spotkań stają się dzięki dyskusjom bardziej świadomymi chrześcijanami. Mają oni możliwość podzielenia się z ojcem Leonardem nurtującymi ich problemami, a w każdej trudnej sytuacji usłyszą dobre słowo. W duszpasterstwie rozwija swoją działalność także grupa teatralna i zespół muzyczny. W planach są również projekcje filmów.


  - Historia naszego Duszpasterstwa Akademickiego jest bardzo krótka. Działamy dopiero drugi miesiąc. Przychodząc na spotkanie młodzi ludzie uczestniczą w jej tworzeniu. Sam dokładnie nie wiem jak nas dużo jest, wszystko się zmienia, zasadniczo powoli się rozrastamy - mówi duszpasterz akademicki.


  Szczegóły dotyczące działalności toruńskich franciszkanów można znaleźć na stronie internetowej www.franciszkaniewtoruniu.net. Wczoraj grupa młodych ludzi wyjechała wraz z ojcem Leonardem na prestiżowy Festiwal Filmowy Camerimage do Łodzi.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem