Będzie ciszej

  (luk)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Firma Budrex Metal podjęła działania, które mają zakończyć pretensje mieszkańców ul. Okrężnej. Już niedługo bedzie cicho i spokojnie. <b>

  Dwukrotnie już opisywaliśmy trudną sytuację mieszkańców ul. Okrężnej, który skarżyli się na uciążliwego sąsiada.


  - Hałas jest cały czas bardzo męczący, a wał ziemny między moim domem, a boksami z kruszywem to usypana kupa śmieci - skarży się wciąż jedna z mieszkanek. - Prace trwają od 7.00 rano i kończą się najwcześniej o 17.00. Chciałabym bardzo, żeby firma wzięła po uwagę, że jest to dla mnie i mojej rodziny bardzo męczące.


  Aktualne badania przeprowadzone przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska oraz Wydział Środowiska i Zieleni wykazały, że dopuszczalny poziom emisji hałasu nie jest przekroczony.


  Jednak nasze interwencje odniosły skutek.


  - Firma w świetle prawa jest zatem w porządku - podkreśla Jarosław Nadolski, przedstawiciel firmy Budrex Metal. - Mimo wszystko mając na uwadze dobre stosunki z sąsiadami, zamówiona została nowoczesna podpycharka kruszywa, której praca z pewnością jeszcze bardziej ograniczy uciążliwe dla mieszkańców hałasy. W listopadzie nowa maszyna rozpocznie pracę.


  Poza tym zdaniem firmy śmieci, które leżą pod wałem ziemnym nie zostały rozsypane przez pracowników Budrexu.


  Skąd się wzięły? Tego niewiadomo...


  - Na wiosnę planowane jest obsadzenie hałdy ziemi krzewami i trawą - mówi Jarosław Nadolski. - To wszystko co możemy zrobić. Mamy nadzieję, że mieszkańcy będą zadowoleni.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem