Poznańska jak nowa

  Poznańska jak nowa

  (luk)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Na ul. Łódzkiej remont potrwa do końca listopada.

  Na ul. Łódzkiej remont potrwa do końca listopada. ©Łukasz Fijałkowski

  Wczoraj dobiegły końca prace związane z przebudową ul. Poznańskiej. Od dziś będziemy jeździć całkowicie odnowioną, nowoczesną drogą. <b>
  Na ul. Łódzkiej remont potrwa do końca listopada.

  Na ul. Łódzkiej remont potrwa do końca listopada. ©Łukasz Fijałkowski

  Jeszcze niedawno, kierowcy narzekali na utrudnienia w ruchu. Poruszanie się samochodem, było szczególnie kłopotliwe na odcinku, gdzie obowiązywał ruch jednokierunkowy. Ale to już przeszłość.


  Wymiana nawierzchni na odcinku od ul. Drzymały do Hallera, oraz północnej części jezdni (w kierunku Poznania) trwała od czerwca. W ramach tych prac zmodernizowana została również podbudowa jezdni. Na nowo ułożone zostały też chodniki i całkowicie wyremontowano zatoczki autobusowe. Droga na Poznań może stać się niebawem wizytówką miasta.


  Tymczasem Miejski Zarząd Dróg rozpoczął niedawno prace w innej części Torunia.

  Trwa intensywny remont ul. Łódzkiej. Droga ta od dłuższego czasu wymagała niezbędnych napraw. Koleiny, które powstały na skutek dużego ruchu samochodów ciężarowych i dziury w jezdni powodowały, że wyjazd z Torunia w kierunku Włocławka nie należał do przyjemnych.


  - Przewidujemy, że prace na ul. Łódzkiej potrwają do końca listopada- mówi Agnieszka Kobus-Peńsko, rzecznik MZD.- Budowana jest trasa średnicowa drugiego Podgórza. Wymieniona zostanie nawierzchnia, a także kanalizacja - kończy rzecznik.


  W związku z tym zorganizowane zostały objazdy. Wyjazd z Torunia jest praktycznie bezproblemowy. Trochę gorzej jest z wjazdem od strony Włocławka. W godzinach szczytu trzeba uzbroić się w cierpliwość.


  Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, za dwa miesiące kolejna "wylotówka" z Torunia będzie oddana do użytku.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem