Dwaj profesorowie kontra Zaleski

  Dwaj profesorowie kontra Zaleski

  Waldemar Pankowski

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Górskiego popiera PiS, PT, ?Solidarność?, Stowarzyszenia: Rodzin Katolickich oraz Porozumienie Obywateli

  Górskiego popiera PiS, PT, ?Solidarność?, Stowarzyszenia: Rodzin Katolickich oraz Porozumienie Obywateli ©Lech Kamiński

  Wczoraj w naszym mieście ruszyła kampania wyborcza. PiS zaprezentował swojego kandydata na prezydenta - prof. Grzegorza Górskiego. Dziś najprawdopodobniej PO poprze prof. Mariana Filara. Trzecim i zapewne ostatnim kandydatem będzie obecny prezydent Michał Zaleski.
  Górskiego popiera PiS, PT, ?Solidarność?, Stowarzyszenia: Rodzin Katolickich oraz Porozumienie Obywateli

  Górskiego popiera PiS, PT, ?Solidarność?, Stowarzyszenia: Rodzin Katolickich oraz Porozumienie Obywateli ©Lech Kamiński

  To, że Górski jest kandydatem PiS-u wywołało zdumienie obserwatorów toruńskiej sceny politycznej. Kilka lat temu toczył on bowiem spór sądowy z obecnym posłem Prawa i Sprawiedliwości Antonim Mężydłą. Powodem były insynuacje Mężydły o rzekomo agenturalnej przeszłości Górskiego. Proces zakończył się ugodą, a IPN oczyścił Górskiego z podejrzeń. Pytany jak to możliwe jest, że teraz staje pod jednym sztandarem z Mężydłą Górski odparł: "przeszłość trzeba zamknąć, istotne jest myślenie o przyszłości".


  Cztery lata temu Górski też startował w prezydenckim wyścigu, ale był ostatni w stawce pięciu kandydatów.

  Rywalizował m.in. z kandydatem PiS-u Adamem Banaszakiem.- Różnice między poszczególnymi kandydatami nie były duże. A gdyby zsumować głosy moje i Banaszaka to okazało się, że łącznie uzyskaliśmy w pierwszej turze najlepszy wynik - przekonywał Górski.


  W wyniku bratobójczego pojedynku po prawej stronie ani Górski, ani Banaszak nie przeszli do drugiej tury.


  Tak jak przed czterema laty, tak i dziś Górski nie szczędzi krytycznych słów rządzącym miastem. Teraz adresuje je pod kątem obecnego prezydenta Michała Zaleskiego, którego obwinia za "fatalny klimat dla inwestorów, który powoduje, że toruńskie firmy wolą inwestować poza miastem, paraliż komunikacyjny oraz nieład w zagospodarowaniu przestrzennym Torunia".


  Tymczasem startować będzie z listy komitetu, w skład którego wchodzi m.in. Porozumienie Toruńskie, klub radnych, których poseł Mężydło oskarżył o zbyt bliską współpracę z Zaleskim. Wręcz założenie "spółdzielni". Górski twierdzi jednak, że wypowiedź posła PiS media "przeinterpretowały".


  Dziś o tym kogo będzie popierać w wyborach prezydenckich zadecyduje Platforma Obywatelska. Wszystko wskazuje na to, że udzieli poparcia prof. Marianowi Filarowi, który zamierza startować jako kandydat niezależny. Po cichu wspierać ma go też SLD.


  Trzecim, wciąż jeszcze nieoficjalnym, kandydatem jest obecny prezydent Michał Zaleski. Wygląda na to, że lista pretendentów nie będzie zawierać więcej nazwisk.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem