Zagrają poza dużą sceną

  Zagrają poza dużą sceną

  (szym)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Mieczysława Banasika i Jarosława Felczykowskiego zobaczyć będzie można w ?3 x Czechow?

  Mieczysława Banasika i Jarosława Felczykowskiego zobaczyć będzie można w ?3 x Czechow? ©Szymon Kiżuk

  Początek września to również start sezonu w toruńskich teatrach. zarówno w Teatrze Horzycy, jak i w Baju Pomorskim przygotowania artystyczne przeplatają się z pracami remontowymi. <b>
  Mieczysława Banasika i Jarosława Felczykowskiego zobaczyć będzie można w ?3 x Czechow?

  Mieczysława Banasika i Jarosława Felczykowskiego zobaczyć będzie można w ?3 x Czechow? ©Szymon Kiżuk

  Zdecydowanie mniej komfortowe warunki do pracy mają wciąż artyści toruńskiego baja. Przewidywany termin zakończenia generalnej modernizacji i rozbudowy budynku przy ul. Piernikarskiej to przełom października i listopada, więc aktorzy pierwsze tygodnie artystycznego sezonu 2006/2007 spędzą jeszcze "na walizkach" - występując na gościnnej scenie Domu Muz.


  Premierowa świnka w Baju


  Sezon w "Baju Pomorskim rozpocznie się 3 września.

  O 16.30 zobaczyć będzie można "Historię Calineczki". Nieco ponad dwa tygodnie później - 17 września - pierwsza premiera w tym sezonie. - Będzie to spektakl dla najmłodszych widzów "Dzień dobry, świnko" - mówi Krystian Kubjaczyk z Baja Pomorskiego. - Spektakl wyreżyseruje Ireneusz Maciejewski. To twórca młodego pokolenia.


  Premierowy spektakl również pokazany zostanie w Domu Muz. Pierwsze spektakle w odnowionym Baju - przy ul. Piernikarskiej widać już nabierającą z dnia na dzień szczegółów wielką szafę, która będzie wejściem do teatru - odbędą się najprawdopodobniej w listopadzie, podczas Międzynarodowych Toruńskich Spotkań Teatrów Lalek.


  Na początek "Plaża"


  Remont trwa także w Teatrze Horzycy. Po kilkudziesięciu latach doczekała się wymiany cała skomplikowana maszyneria sceny. Nie przeszkadza to jednak w pracach nad premierą, która otworzy nowy sezon - z prostego powodu. "Plaża" będzie spektaklem wystawianym na Scenie na Zapleczu. Autorem tekstu jest Peter Asmussen, duński pisarz, dramaturg i scenarzysta, miedzy innymi współautor scenariusza do świetnego filmu "Przełamując fale". Spektakl reżyseruje Iwona Kempa, zagrają Jolanta Teska, Mirosława Sobik, Tomasz Mycan i Sławomir Maciejewski. Premiera - w sobotę, 9 września.


  Potem na afisz Teatru Horzycy wejdą trzy jednoaktówki Czechowa, zrealizowane przez Andrzeja Bubienia. "3xCzechow" to "Niedźwiedź", "Oświadczyny" i "Jubileusz" - obyczajowe humoreski będące znakomitym studium ludzkich charakterów.


  Te dwa spektakle będą przez pierwsze tygodnie sezonu stanowić repertuar toruńskiego teatru dramatycznego. Toruńscy aktorzy pokażą się również poza rodzimą sceną - "Ślub" według Gombrowicza w reżyserii Elmo Nuganena pojedzie na gombrowiczowski festiwal do Radomia, zaś na teatralnym festiwalu w Krakowie pokazany zostanie spektakl "Ja".


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem