Boa kubański

  (saki)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Przeciętnie boa kubański ma 3 metry długości

  Przeciętnie boa kubański ma 3 metry długości ©Lech Kamiński

  Młode wężyki tego gatunku mają 60-70 centymetrów, a rodzi się ich mnóstwo. <b>
  Przeciętnie boa kubański ma 3 metry długości

  Przeciętnie boa kubański ma 3 metry długości ©Lech Kamiński

  Jak sama nazwa wskazuje ojczyzną tego węża jest Kuba. Można go spotkać w lasach liściastych i porośniętych skałach. Problemy zaczyna się robić wtedy, gdy wąż upodoba sobie ludzkie siedliska. Trzymetrowy boa kubański potrafi udusić człowieka. Pojawia się na plantacjach trzciny cukrowej, a także obrzeżach miast przylegających do miast.


  Boa jest aktywny o zmierzchu i nocą. Wtedy wychodzi na polowanie i posiłek. Odżywia się gryzoniami i pisklętami ptaków. Jego prawdziwy przysmak to jednak coś innego. Szczególnie przepada za... nietoperzami.


  Gody boa kubańskiego zawsze przypadają na wiosnę. W marcu i kwietniu na świat przychodzi 30 węży. 30 małych nie można powiedzieć, bo "niemowlaki" potrafią mieć nawet 70 centymetrów. Boa jest jajożyworodny.


  Gdy dorosną mają od 3 do 4,5 metra długości. Najwięcej jest jednak trzymetrowych. Boa kubańskiego można poznać po charakterystycznym ubarwieniu. Jest koloru żółtego przechodzącego w oliwkowy.


  Ma nieregularne, ciemnobrązowe i czarne pasy poprzeczne. Są one jednak tak niewyraźne i poprzerywane, że wyglądają jak sieć.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem