Miejsce dla toruńskich talentów

  Miejsce dla toruńskich talentów

  Karina Obara

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Obiecana Szkoła Muzyczna dla ponad 600 uczniów ruszy już 4 września. To tu rozpocznie się uroczysta inauguracja roku szkolnego. <b>

  - To wielkie szczęście dla dzieci - mówią rodzice utalentowanych muzycznie uczniów. - Nie będziemy już musieli wozić dzieciaków na Rubinkowo i nie będą one spędzały w szkole po dziesięć godzin. Powstaje piękna szkoła, która wreszcie pomieści cały Zespół Szkół Muzycznych.


  Po przetargach niewypałach


  Z kompleksem budynków przy Szosie Chełmińskiej 224 było wcześniej sporo perypetii. Nie udał się pierwszy przetarg na remont, w którym startowało trzech wykonawców, gdyż oszacowali koszty remontu na grubo ponad pięć milionów złotych. Miasto wówczas przeznaczało na prace remontowe niecałe cztery miliony. Po wielu negocjacjach zwiększono limit środków do 4,5 mln zł. I tyle rzeczywiście kosztowały dotychczasowe roboty.


  - Wyremontowany jest już pierwszy budynek i wybudowany został łącznik pomiędzy dwoma budynkami mówi Jarosław Więckowski, zastępca dyrektora w wydziale edukacji i sportu w magistracie.

  Trwają jeszcze prace przy elewacji. Niedługo powstaną też chodniki i posadzimy zieleń. Do końca sierpnia remont musi się zakończyć. 4 września uroczyście otworzymy szkołę dla dzieci. Inauguracja roku szkolnego połączona będzie z obchodami 85-lecia Szkół Muzycznych w Toruniu.


  Kiedy sala koncertowa?


  4 września odbędzie się także koncert absolwentów Szkoły Muzycznej, niestety, jeszcze nie w szkole, ale w Sali Wielkiej Dworu Artusa.


  - Szkoda mówią rodzice. Liczyliśmy na salę koncertową jeszcze w tym roku. Dobrze, że jest sala gimnastyczna, ale po boisku nasze dzieci jeszcze tej jesieni nie pobiegają.


  Boiska mają być później obiecują urzędnicy. Podobnie sala koncertowa.


  - Przygotowujemy koncepcję sali koncertowej tłumaczy Marcin Maksim, dyrektor wydziału inwestycji i remontów w Urzędzie Miasta. Dokumentacja ma być gotowa najpóźniej w pierwszej połowie przyszłego roku.


  Oznacza to, że uczniowie swoje talenty muzyczne zaprezentują widzom w szkole dopiero po następnych wakacjach.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem