Przy otwartej kurtynie

  Przy otwartej kurtynie

  (pan)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wczoraj specjalna komisja złożona z radnych otworzyła koperty z ofertami budowy nowego stadionu żużlowego.

  Jak już informowaliśmy nowy stadion ma powstać na lotnisku. W zamian za prawo zbudowania na terenie obecnego hipermarketu gotowi są , za własne pieniądze, wznieść go Anglicy.


  Tymczasem z kontrpropozycją wystąpiła toruńska firma Nesta Bis, która myśli o centrum handlowym, ale na terenie dawnego Polchemu, którego jest właścicielem. Jedno jest pewne dwa hipermarkety w tej części miasta nie powstaną. Dlatego by zablokować propozycję wyspiarzy Nesta chce by w miejscu starego stadionu powstały domy, a nowy tor do żużla miasto zbudowało samo. Za pieniądze ze sprzedaży stadionu przy ul. Broniewskiego oraz miliony z renty planistycznej jaką Nesta zapłaci, gdy uzyska prawo budowania na Polchemie centrum handlowego.


  Decyzja którą propozycję wybrać należy do prezydenta Michała Zaleskiego.

  Wcześniej jednak opinię w tej sprawie przedstawi komisja radnych. Komisja zebrała się wczoraj, otworzyła koperty i obejrzała obie oferty. Zadecydowała jednak, że 4 sierpnia chce, na otwartym spotkaniu z przedstawicielami obu firm, poznać argumenty stron. I wtedy dopiero wyda opinię.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem