Wakacje w kraju przodków

  Wakacje w kraju przodków

  (km)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W Gronowie (gm. Lubicz) odbywają się kolonie dla dzieci i młodzieży polonijnej.

  W tym roku wakacje w Gronowie spędziło już ok. 100 dzieciaków z Litwy. W ubiegłym tygodniu rozpoczęli je młodzi z Czech, Słowacji, Estonii i Kuby. - Dla wielu z nich jest to pierwszy kontakt z Polską, ojczyzną ich przodków. Dzięki takim koloniom, dzieci mogą poznać kulturę oraz historię Polski, a także szlifować język polski - informuje Anna Deperas-Lipińska, rzecznik prasowy starosty toruńskiego. W ciągu dwóch tygodni pobytu w Polsce młodzi goście zwiedzą m.in. Warszawę, Gdańsk, Toruń, Chełmno i Ciechocinek.


  - Każdego dnia mają także imprezy integracyjne i edukacyjne np. spotkania pod hasłem "Bezpieczne wakacje" przygotowane przez toruńskich policjantów i stowarzyszenie "Bezpieczeństwo dziecka" - dodaje pani rzecznik.


  Kolonie po raz piąty zorganizowali Kujawsko-Pomorski Oddział Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" i Szkoła Muzyczna w Chełmży przy współudziale Starostwa Powiatowego w Toruniu.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem