Uniwersytet spodziewa się około 30 tys. kandydatów

  Uniwersytet spodziewa się około 30 tys. kandydatów

  Kamila Mróz

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Dzisiaj kończą się egzaminy na UMK, jutro kandydatów na filozofię czeka jeszcze rozmowa kwalifikacyjna. Do 20 lipca do komisji rekrutacyjnych muszą wpłynąć dokumenty kandydatów na studia.

  Wczoraj tegoroczni maturzyści odebrali świadectwa dojrzałości - sprawa jest jasna, każdy wie, na czym stoi - przede wszystkim czy zdał, czy egzamin musi powtarzać. Teraz rozpocznie się kolejny szturm na uczelnie. Pierwszy bowiem już się kończy.


  Wyniki na drugi dzień


  Od 3 lipca na UMK trwały egzaminy dla starych maturzystów i dla tych, którzy na egzaminie dojrzałości nie zdawali przedmiotów wymaganych podczas rekrutacji. Uniwersytet dał im w ten sposób szansę dostania się na wymarzony kierunek. Już na drugi dzień mogli przez internet sprawdzić wyniki. Najwięcej osób zdawało wiedzę o społeczeństwie i historię. Dziś jeszcze kandydatów czeka egzamin z historii sztuki i geografii, a jutro, na sam koniec, rozmowa kwalifikacyjna na filozofię.


  Teraz trzeba zdążyć z "papierami".

  Ze względu na spodziewaną dużą liczbę kandydatów Uniwersytet Mikołaj Kopernika zachęca do wysyłania dokumentów pocztą tradycyjną. Wypełnione podanie na studia, kserokopia świadectwa maturalnego oraz dowód wpłaty opłaty rekrutacyjnej (75 zł, a na kierunki artystyczne z egzaminem praktycznym 150 zł) muszą wpłynąć do komisji rekrutacyjnych do 20 lipca.


  Adresy poszczególnych komisji rekrutacyjnych można znaleźć na stronie http://www.umk.pl/rekrutacja/zasady-2006/miejsca/.


  Wszystko będzie jasne pod koniec lipca


  Warto też zarejestrować się przez internet na stronie https://rekrutacja.umk.pl/internetowa/, gdzie można wypełnić elektroniczną wersję podania na studia, co m.in. znacznie przyspieszy pracę komisji rekrutacyjnej i da przyszłym studentom gwarancję poprawności wpisanych danych.


  Po wpisaniu imienia, nazwiska i numeru PESEL będzie można również szybko sprawdzić kto w tym roku dostał się na uniwersytet. Okaże się to około 25 lipca.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem