Wakacyjny teatr

  Łukasz Fijałkowski.

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Jak w upalny dzień zagrać chłodny wiatr?

  W poniedziałek w Domu Muz odbyły się warszaty teatralne dla najmłodszych. Był to pierwszy dzień ćwiczeń aktorskich dla dzieci. Zajęcia potrwają przez cały tydzień. Już teraz cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.


  - Gdy dzieci polubią mnie i mój sposób prowadzenia zajęć już na pierwszej lekcji, to na kolejne zapraszają swoje koleżanki i kolegów. - mówi Joanna Łagan, prowadząca od siedmiu lat zajęcia w Domu Muz. W ten sposób liczba uczestników rośnie z dnia na dzień. Podczas warsztatów dzieci uczą się m.in. rozróżniać gatunki teatralne, ćwiczą pantomimę, poznają elementy teatru absurdu, ćwiczą dykcję, interpretację tekstu oraz poznają ciekawostki teatralne. Jak prawdziwi aktorzy na scenie pracują również z rekwizytami.


  - Taka forma ćwiczeń bardzo poszerza wyobraźnię dzieci, a na tym bardzo mi zależy - mówi prowadząca zajęcia. - Oprócz ćwiczeń typowo praktycznych staram się też przekazywać dzieciom wybraną wiedzę z życia teatru. Często opowiadam im anegdoty o znanych aktorach.


  Jedno ze spotkań w tym tygodniu dodatkowo uatrakcyjniła pogadanka o bezpiecznych wakacjach, które prowadziła straż miejska z Torunia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem