Powiedzcie, co zrobiłem

  Powiedzcie, co zrobiłem

  Kamil Sakałus

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Toruńscy urzędnicy w czasie pracy mają wypełniać tabelki i pisać sprawozdania z realizacji programu wyborczego Michała Zaleskiego.

  "Pomorska" dotarła do pisemnego polecenia Lecha Borowskiego, sekretarza miasta Torunia. 13 czerwca Borowski rozesłał pismo do wszystkich dyrektorów i kierowników wydziałów oraz biur Urzędu Miasta Torunia. Do pisma Borowski dołączył wzór tabelki, którą mają wypełnić. - W związku z kończącą się kadencją obecnego samorządu terytorialnego istnieje potrzeba rozliczenia się władz miejskich z dokonań w latach 2002-2006. Prezydent Miasta Torunia przedstawił swój program wyborczy (podwójne podkreślenie), który zyskał akceptację społeczną i który był konsekwentnie realizowany m.in. dzięki Państwa wysyłkowi - czytamy w dokumencie.


  Borowski domaga się dodatkowo informacji o osiągnięciach w dziedzinie kultury, oświaty, zdrowia i polityki społecznej, sportu i rekreacji, które zrodziły się w trakcie kadencji lub były pomysłami innych kandydatów na prezydenta Torunia. Lech Borowski zażądał również sprawozdania z realizacji uchwał rady miasta.


  Michał Jakubaszek, szef Prawa i Sprawiedliwości w Toruniu: - Takie informacje powinno zbierać zaplecze polityczne pana prezydenta i wtedy, byłoby wszystko w porządku. Kilkudziesięciu urzędników zostało zmuszonych i wykorzystanych, często wbrew własnej woli do pracy nad programem wyborczym pana prezydenta. To nie należy do ich obowiązków służbowych - komentuje.


  Lech Borowski odpiera zarzuty. - Pan prezydent szedł do wyborów obiecując realizację określonego programu. Ludzie go zaakceptowali i mają prawo wiedzieć, co zostało zrobione. Nie widzę nic złego w tym, że takie zestawienie mają robić urzędnicy. To oni na co dzień odpowiadają za realizację tych wszystkich zadań. One nie są tylko programem prezydenta, ale programem miasta - tłumaczy Borowski.


  Michał Jakubaszek ironizuje, że prezydent ma powierzchowną wiedzę o stanie miejskich inwestycji i realizacji własnego programu, skoro trzeba przygotowywać specjalne raporty.


  - Pytania o obietnice wyborcze pojawiały się i będą się pojawiały w kampanii wyborczej. To zestawienie będzie w niej również wykorzystywane - przyznaje Borowski.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem