Gorący weekend w Zalesiu

  Gorący weekend w Zalesiu

  Marcin Seroczyński

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Meteorolodzy zapowiadają na weekend upały, warto więc wybrać się do Zalesia (gmina Chełmża), by nad jeziorami odpocząć po mundialowych emocjach.

  Już po raz trzeci gmina w ośrodku nad jeziorami: Chełmżyńskim i Grodno uroczyście inauguruje sezon wypoczynkowy.


  Dziś od rana rozgrywany będzie turniej siatkówki plażowej. Po południu natomiast (początek o 17.00) kto zawita do Zalesia na własne oczy zobaczy inscenizację bitwy z 972 roku, w której Mieszko I pod Cedynią pokonał Niemców.


  Później studenci z Instytutu Archeologii UMK na półwyspie Jeziora Grodno pokażą jak nasi przodkowie wykonywali naczynia z gliny, zaprezentują smakołyki z kuchni pradziejowej, pokażą jak obrabiać bursztyn i drewno.


  A po zmierzchu studenci zaptezntują spektakl "Wilk w Człowieku, Człowiek w Wilku". Inscenizacja nawiązywać będzie do rytuałów z przełomu epoki brązu i żelaza.


  Jutro mieszkańcy Zalesia przeżyją najazd wojów. Inscenizację oblężenia grodu zaplanowano na 15.00.


  Przez dwa dni w Zalesiu odbywać się będzie także przegląd twórczości artystycznej mieszkańców miasta i gminy Chełmża. Lokalne wyroby zaprezentują koła gospodyń wiejskich i miejscowi artyści.


  Wśród regionalnych potraw, które będzie można degustować znajdą się kaszak, sernik głuchowski, nalewka grzegorzanka i klekotek.


  Miejscowi artyści zaprezentują wyroby z kamienia, drewna i wosku pszczelego.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem