Nocne o teatrze rozmowy

  Nocne o teatrze rozmowy

  tekst i fot. (szym)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Tradycją toruńskiego festiwalu teatralnego są wieczorne - a raczej nocne - spotkania z artystami.

  Kiedy opada kurtyna, życie festiwalowe wcale się nie kończy, tylko przenosi się do foyer Teatru Horzycy. Tam w każdy festiwalowy wieczór spotykają się z publicznością artyści z grup, które już pokazały się na Festiwalu. Dyskusje o sztuce, interpretacje przedstawień i rozmowy o planach prawie zawsze trwają dłużej niż planowane w programie KONTAKTU pół godziny.


  Spotkania są też doskonałym barometrem odbioru spektakli - twórcy niekiedy muszą dość mocno bronić swych wizji i interpretacji. To też okazja do chwili rozmowy z ciekawymi postaciami europejskich scen.


  Dzisiaj wieczorem (o 22.50) spotkać się będzie można z zespołem krakowskiego Teatru Łaźnia Nowa, pół godziny później zaś rozpocznie się spotkanie z Rosjanami z omskiego Akademickiego Teatru Dramatycznego.

  Te dwa zespoły zaprezentują się dzisiaj na KONTAKCIE - o 17.00 krakowianie w Od Nowie pokażą "From Poland with Love", zaś Rosjanie o 20.00 w Teatrze Horzycy wystąpią z "Letnikami" Gorkiego. Te spotkania to nie jedyne dzisiaj imprezy towarzyszące dzisiaj Festiwalowi - pięć minut przed północą rozpocznie się recital "Piosenki PRL-u" w teatralnej Kawiarni Maska.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem