Festyny wygrają z pogodą?

  Festyny wygrają z pogodą?

  Kiżuk

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Zawsze, kiedy staram się zachęcić Państwa do udziału w plenerowych imprezach, za oknem zaczyna się chmurzyć, a przed chwilą jeszcze na domiar złego zagrzmiało. Mam jednak nadzieję, że w weekend jeśli nawet nie będzie słonecznie, to przynajmniej nie będzie lać. Bo dzisiaj i jutro w plenerach dziać się będzie sporo.


  Kto lubi historie, ten powinien wybrać się dzisiaj do fosy przy Domu Mieszczańskim. Sama fosa może jeszcze nie jest zbyt atrakcyjnym miejscem, ale będzie można sobie tam... postrzelać. Idealny sposób na rozładowanie stresów, unikniecie niepotrzebnych kłótni i konfliktów. Oczywiście stresu nie będziemy likwidować strzelając z "kałacha" do osób, które takie negatywne emocje u nas wywołują - taki "festyn" odbył się ostatnio w Toruniu kilka ładnych lat temu koło hotelu Filmar i miejmy nadzieję że już się nie powtórzy - ale będzie można sprawdzić czy ma się w sobie coś z Wilhelma Tella lub Robin Hooda. Łuk i kusza to też fajna sprawa. Od 16 będzie można zawalczyć o Złotą Strzałę Prezydenta Torunia. Przyjść warto, byleby nie padało...


  Dzisiaj w Lubiczu a jutro na stadionie osiedlowym SM Kopernik spotkać się będzie zaś można ze znajomymi na naszym rodzinnym festynie.

  Też powinno być bardzo miło - muzyka, kiełbaski, jasne z pianką i konkursy z ciekawymi nagrodami. Początek zarówno dzisiaj, jak i jutro o 16. Polecić można - przede wszystkim męskiej części publiczności - zespół o tajemniczej nazwie Salwa. Kryje się pod nią pięcioro śpiewających - i to całkiem, całkiem nieźle - równie nieźle - nawet w wojskowych mundurach - wyglądających dziewcząt. Zaśpiewają dzisiaj i jutro - przyjść warto, byleby nie padało...


  A jeśli - tfu, tfu, na psa urok - będzie lać, to można spędzić noc z soboty na niedzielę w ... toruńskich muzeach. Muzealne sale spowite w półmroku, eksponaty rozświetlane tylko małymi reflektorkami, aura tajemnicy unosząca się w powietrzu... - to nie opis początku "Kodu Leonarda", ale zapowiedź tego, jak wyglądać będzie Noc w Muzeum, na którą zapraszają toruńscy muzealnicy. Zobaczyć będzie można wszystkie ekspozycje prezentowane w Ratuszu, u Eskenów, w Muzeum Podróżników i Kamienicy pod Gwiazdą. Kto będzie chciał, ten zobaczy też nocną panoramę Torunia z ratuszowej wieży. Muzealna noc zapadnie o 19 i skończy się o 1 w nocy. A wstęp wszędzie będzie darmowy - nic tylko zwiedzać.


  Ale mogłoby i tak nie padać...

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem