Z kim pójdzie Liga?

  Z kim pójdzie Liga?

  Iza Wodzińska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Blok Ludowo-Narodowy tak, zdaniem szefa Samoobrony Andrzeja Leppera, ma się nazywać toruńska koalicja jego partii i LPR do najbliższych wyborów samorządowych.

  Lider Samoobrony, który uczestniczył w sobotnim kongresie wojewódzkim swojej partii w Toruniu, powiedział na konferencji prasowej, że ogłoszona w ubiegłym tygodniu koalicja samorządowa Samoobrony i Ligi Polskich Rodzin, zakładająca wspólne listy w najbliższych wyborach samorządowych, "jest praktycznie sfinalizowana".


  Pytany, jak będzie wyglądała w Toruniu, Lepper sprecyzował, że będzie to koalicja do Rady Miasta. - Nie wykluczamy żadnych innych koalicji ze stowarzyszeniami regionalnymi i ludźmi działającymi na szczeblu lokalnym. Natomiast z żadnymi partiami, które są dzisiaj w parlamencie, na pewno nie pójdziemy - oświadczył.


  Nie wiadomo jednak, czy ustalenia poczynione wspólnie z szefem ligi Romanem Giertychem w Toruniu będzie można rzeczywiście wcielić w życie.


  Rządząca niepodzielnie toruńskimi strukturami LPR Anna Sobecka ogłosiła kilka tygodni temu, że jako koalicjant samorządowy interesuje ją PiS. Kiedy w sobotę Lepper gościł w Toruniu, ona w Warszawie wzięła udział w publicznym ogłoszeniu powstania Ruchu Samorządowego LPR, który właśnie z partią braci Kaczyńskich chce pójść do tych wyborów.


  - Albo frakcja "rozłamowców", w tym Sobecka, w ciągu najbliższych kilku miesięcy wyjdzie z Ligi i stworzy własną formację, albo w Toruniu do samorządu będą dwie listy LPR, jedna wspólna z PiS, druga z Samoobroną - mówi toruński działacz Ligi.


  Dziennikarze pytali Leppera, jakie znaczenie ma obecność na obradach prezydenta Torunia Michała Zaleskiego, który wygrał poprzednie wybory m. in. dzięki poparciu Samoobrony.


  - Kongres odbywa się w Toruniu i to naturalne, że zapraszamy lokalne władze. Cieszymy się, że prezydenci Torunia, Włocławka i Bydgoszczy przyjęli nasze zaproszenie - odpowiedział wymijająco.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem