Sobecka broni szefa Radia Maryja

  Sobecka broni szefa Radia Maryja

  Iza Wodzińska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Anna Sobecka coraz bliżej PiS. Tu w towarzystwie posła tej formacji Zbigniewa Girzyńskiego.

  Anna Sobecka coraz bliżej PiS. Tu w towarzystwie posła tej formacji Zbigniewa Girzyńskiego. ©Lech Kamiński

  Media ojca Rydzyka przełamały monopol mediów liberalno-komunistycznych i dlatego w ostatnim czasie są ofiarami zmasowanych ataków - przekonywała na wczorajszej konferencji prasowej w Toruniu posłanka LPR Anna Sobecka.
  Anna Sobecka coraz bliżej PiS. Tu w towarzystwie posła tej formacji Zbigniewa Girzyńskiego.

  Anna Sobecka coraz bliżej PiS. Tu w towarzystwie posła tej formacji Zbigniewa Girzyńskiego. ©Lech Kamiński

  Sobecka, której związki z Radiem Maryja są znane i bliskie, zwołała wczoraj konferencję prasową by poinformować o swojej gotowości do rozmów koalicyjnych z PiS.


  Dziennikarze pytali ją jednak także o głośne ostatnio skandale wokół Radia Maryja i innych związanych z toruńskim redemptorystą mediów, a także o wczorajszy gest zakonnika, który w powtarzanym wielokrotnie na antenie RM oświadczeniu "przebaczył i poprosił o wybaczenie" wszystkich, którzy poczuli się dotknięci wyemitowaną kilka dni temu antysemicką wypowiedzią znanego prawicowego publicysty.


  "Ulicy" nie oburza


  - Ostani czas przyniósł niesamowitą falę ataków na RM, Telewizję Trwam, a także na samego dyrektora ojca Tadeusza Rydzyka.

  Myślę, że to dlatego, że te media przełamały monopol mediów liberalno-komunistycznych. Ja pytam o inspiratorów tych ataków. Nad tym trzeba by się było zastanowić, komu naprawdę potrzebne są te ataki. I komu oraz czemu mają służyć - oświadczyła Sobecka.


  Posłanka mówiła, że nie słyszała, by to "ulicę" oburzało to, co mówi się w RM i pokazuje w TV Trwam i że to raczej liberalne i związane z lewicą elity stale stawiają te media na cenzurowanym.


  O. Rydzyk i koalicja z PiS


  Jej oświadczenie ściśle współgra z treścią przeprosin szefa RM. Ojciec Rydzyk mówi w nim o "liberalnych mediach" udających "obronę Polski i Kościoła", których publikacje pełne są "oszczerstw" pod adresem RM i osób z nim związanych. - Zbliżają się święta Wielkiej Nocy. Życząc wszystkim wielu łask, pokoju serca, spotkania w żywej wierze Zmartwychwstałego, przebaczamy wszystkim czyniącym nam zło, i również prosimy o przebaczenie naszych popełnionych błędów - mówił swoim słuchaczom redemptorysta.


  Nie jest wykluczone, że oświadczenie ojca dyrektora jest związane z głośnymi ostatnio informacjami o tym, że działalność jego mediów elektronicznych nie podoba się w Watykanie. Pojawiły się nawet pogłoski o jego rychłym ustąpieniu.


  Wielu obserwatorów uważa, że za gotowością Sobeckiej do rozmów PiS stoi ojciec Tadeusz.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem