Jest nowy szeryf

  Kamil Sakałus

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Potwierdziły się nieoficjalne informacje "Pomorskiej" na temat obsady stanowiska szefa toruńskiej policji.
  Jest nowy szeryf

  Z Torunia odchodzi Mirosław Bieńkowski, dotychczasowy szef Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Bieńkowski pochodzi z Włocławka i mimo trzyletniej pracy w Toruniu, nigdy się tutaj nie przeprowadził. Oficjalnie twierdzi, że chce pracować bliżej miejsca zamieszkania. Zostanie więc szefem lipnowskich policjantów, gdzie na fotelu "01" - jak mundurowi określają komendanta, jest wakat.


  Z kolei toruńskim "01" został Janusz Brodziński, dotychczasowy szeryf z Grudziądza. Wczoraj z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy wyszedł już oficjalny rozkaz. Brodziński pożegnał się z podwładnymi, a grudziądzką policję zostawia w dobrym stanie. Tamtejsza jednostka jako jedna z pierwszych w Polsce wprowadziła system zarządzania jakością ISO. To usprawniło jej pracę, wpłynęło na większą liczbę policjantów na ulicach, mniej funkcjonariuszy przerzucało papierki. Wzrosła wykrywalność, spadła przestępczość. Grudziądzcy policjanci opowiadają, że konikiem Brodzińskiego jest właśnie organizacja pracy. W Grudziądzu każdy, kto przyjdzie na komisariat zgłosić przestępstwo spotyka się z policjantem w przytulnym biurze obsługi.


  Brodziński obejmie stanowisko w czwartek.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem