Lekarze chcą podwyżki

  Lekarze chcą podwyżki

  Beata Korzeniewska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  - <i>Walczymy o pracę w godziwych warunkach. To może mieć tylko dobre przełożenie na pacjentów</i> - mówią dyrektorzy toruńskich szpitali. Lecznice w mieście deklarują udział w ogólnopolskiej akcji protestacyjnej.

  Akcję zaplanowano na jutro. Toruńska służba zdrowia wesprze w ten sposób działania kolegów po fachu w całym kraju.


  Flagi i hasła protestacyjne pojawią się w Szpitalu Wojewódzkim na Bielanach. - Chcemy pomagać ludziom, ale musimy to robić w godnych warunkach - podkreślił Andrzej Wiśnicki, dyrektor lecznicy. Zapewnił, że lekarze będą dyżurować. - Sami postaraliśmy się informować pacjentów o zmianach terminów wizyt czy zabiegów. Ci, których powiadomić nie zdołaliśmy, będą przyjmowani planowo - dodał.

  W szpitalu zakaźnym też nie będzie to zwykły piątek. - Solidaryzujemy się z naszymi kolegami w całej Polsce - zaznacza Elżbieta Strawińska, dyrektorka lecznicy. - Szpital będzie pracował w systemie dyżurowym i będziemy przyjmować tylko nagłe przypadki. Naszych pacjentów prosimy o wyrozumiałość. Lekarze walczą o 30-proc. podwyżkę pensji jeszcze w tym roku. - Wyższa płaca, to możliwość pracy tylko w jednym miejscu, a więc więcej czasu dla każdego pacjenta - mówi Krystyna Zaleska, dyrektor szpitala miejskiego, który udział w akcji protestacyjnej zapowiedział jako pierwszy w Toruniu. Jutro również będzie pracował w trybie świątecznym. Podobnie sytuacja ma wyglądać w wojewódzkim szpitalu dziecięcym.


  Pracownicy ochrony zdrowia wezmą tego dnia urlop na żądanie. Jednocześnie zapewniają, że ten kto będzie potrzebował natychmiastowej pomocy medycznej na pewno ją otrzyma.  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem