Dołącza miejski

  Dołącza miejski

  Beata Korzeniewska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Szpital miejski zapowiedział, że przystąpi do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej pracowników służby zdrowia, którą zaplanowano na piątek.

  Pracownicy szpitala, a jest ich w sumie 513. - personel medyczny, pomocniczy, jak i administracja, zdecydował, że piątek będzie dniem solidarnego powstrzymania się od pracy. Lecznica miejska będzie pracować w trybie świątecznym z tzw. zabezpieczeniem "ostrodyżurowym". Ten kto będzie potrzebował natychmiastowej pomocy nie musi się martwić, bo na pewno ją otrzyma.


  - Prosimy o zrozumienie powodów naszych działań - mówi Krystyna Zaleska, szefowa lecznicy. - Wzrost wynagrodzenia dla pracowników przełoży się na pacjentów. Pracownicy wezmą urlopy na żądanie.


  Oznacza to, że w tym dniu udzielanie świadczeń ograniczone będzie do przypadków wymagających pomocy w trybie natychmiastowym. - Nie będą wykonywane zabiegi i badania planowe, zawieszona będzie również działalność przyszpitalnych poradni specjalistycznych - mówi dyrektor Zaleska. - W tym dniu pacjenci zarejestrowani do lekarzy specjalistów będą mieli nowe nieodległe terminy wizyt.


  Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. (056)61 00 259, (056)61 00 203 oraz (056)61 00313 (dotyczy poradni urazowo-ortopedycznej).


  Codziennie ze świadczeń ambulatoryjnych w izbie przyjęć korzysta ok. 50 osób, a ok. 200 pacjentów przyjmowanych jest w 16 przyszpitalnych poradniach specjalistycznych.


  Niewykluczone, że do protestu przyłączą się także inne toruńskie szpitale.  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem